Strażacy gasili pożar na ul. Lubelskiej w Olsztynie niemal do samego świtu [ZDJĘCIA][VIDEO]

2022-05-03 10:55:03(ost. akt: 2022-05-03 11:08:18)
Akcja gaśnicza pożaru na ul. Lubelskiej w Olsztynie trwała do 5 rano

Akcja gaśnicza pożaru na ul. Lubelskiej w Olsztynie trwała do 5 rano

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Ogień na skupie złomu przy ul. Lubelskiej w Olsztynie zauważono wczoraj (2 maja) około godz. 20. Z żywiołem walczyło wiele zastępów strażaków, akcja gaśnicza zakończyła się dopiero około 5 nad ranem.
Pożar wybuchł w budynkach przemysłowych niedaleko sklepu Makro. Niemal z każdego miejsca w Olsztynie można było zobaczyć kłęby dymu, które wzbiły się kilkanaście metrów w górę. Na miejscu zdarzenia był nasz fotoreporter, Kamil Foryś, który przygotował dla was relację z gaszenia pożaru.

— Akcja gaśnicza trwała ponad 9 godzin. Strażacy zakończyli akcję gaśniczą dopiero po 5 nad ranem — mówi bryg. Tomasz Sobkowicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.


Przypomnijmy, że w tym samym miejscu paliło się w grudniu 2014 roku. Pożar wybuchł również wieczorem, ok. godz. 20.15. Wówczas z ogniem walczyły 22 zastępy straży pożarnej. Całkowitemu spaleniu uległ budynek stolarni z maszyną do produkcji mebli, wyposażeniem narzędziowym oraz gotowymi produktami. Częściowo zawalił się też dach budynku. Strażakom udało się uchronić przed ogniem magazyn firmy meblarskiej. Straty sięgały wtedy ok. 1,5 mln zł.

Karol Grosz