Ogromny sukces sportowców z Olsztyna. Pogratulował im prezydent Piotr Grzymowicz

2022-05-02 13:52:52(ost. akt: 2022-05-02 14:08:41)
Aniela Kozłowska została mistrzynią Polski juniorów młodszych

Aniela Kozłowska została mistrzynią Polski juniorów młodszych

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Młodzi szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn przywieźli do miasta aż cztery medale. Szermierze z olsztyńskiego klubu doskonale zaprezentowali się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży "Podlaskie 2022."
Aby móc reprezentować klub podczas olimpiady młodzi zawodnicy musieli wcześniej przejść gęste sito kwalifikacji. W efekcie w Białymstoku zaprezentowało się 84 najlepszych szablistów z Polski (42 kobiety i 42 mężczyzn).

— To bardzo prestiżowe zawody, jadą tam najlepsi z najlepszych — mówi Krzysztof Kozłowski, działacz sportowy klubu UKS Hajduczek Olsztyn — olimpiada jest specyficznym turniejem — niby są faworyci, ale często zdarza się, że nie osiągają oni żadnego sukcesu bo emocje biorą górę. Nasi zawodnicy osiągnęli takie rewelacyjne wyniki bo przez cały ubiegły rok pracowali z psychologiem sportowym i potrafili sobie radzić mentalnie, bez problemu opanowali stres. Liczyliśmy na 4 medale i dokładnie tyle przywieźliśmy.

Olsztyńscy szermierzy mają na swoim koncie już sporo sukcesów, ale cztery odznaki to największa liczba medali zdobyta w broni szabla przez jeden klub. Na podium stanęli:

Aniela Kozłowska - złoty medal - Mistrz Polski juniorów młodszych
Oskar Kusak - brązowy medal
— drużyna chłopców (Oskar Kusak, Krzysztof Dowgierd, Łukasz Kowalczyk, Paweł Zastawny) - srebrny medal - wicemistrzostwo Polski
— drużyna dziewcząt (Aniela Kozłowska, Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies, Marta Rozmus) - brązowy medal.

Olimpiada Młodzieży jest ogólnopolską imprezą sportową o randze Mistrzostw Polski dla młodych sportowców w kategorii wiekowej juniora młodszego. Rozgrywana była w 12 dyscyplinach: badminton, boks kobiet i mężczyzn, brydż sportowy, gimnastyka (artystyczna, sportowa, trampolina), judo kobiet i mężczyzn, piłka ręczna kobiet i mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy (kobiet, styl klasyczny, styl wolny).

—Szermierka to trening nie tylko ciała ale i panowania nad emocjami i umiejętności szybkość podejmowania decyzji — dodaje Krzysztof Kozłowski.

Sportowcom pogratulował prezydent Olsztyna.

— Hej, szable w dłoń – Hajduczek walczy i zwycięża. Gratuluję zawodnikom i trenerom, i … czekamy na kolejne sukcesy! — napisał na swoim facebooku Piotr Grzymowicz.

Karol Grosz