Kurs  szkoleniowo-metodyczny

2022-04-26 22:23:35(ost. akt: 2022-04-27 15:04:03)

Autor zdjęcia: Archiwum 42 blp

W obiektach szkoleniowych 42. Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu odbył się kurs szkoleniowo-metodyczny z dowódcami pododdziałów oraz starszymi podoficerami dowództwa 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
- Celem kursu było ujednolicenie i ukierunkowanie szkolenia oraz działalności szkoleniowo - metodycznej w zakresie przygotowania pododdziałów do prowadzenia działań zgodnie z wojennym przeznaczeniem w aspekcie wniosków i doświadczeń z konfliktu zbrojnego na Ukrainie - informuje kpr. Angelika Żmijewska z 42.blp - W ramach kursu przeprowadzone zostały metodyczne zajęcia pokazowe, mające na celu zapoznanie z nowymi rodzajami sprzętu - /ppk JAVELIN/, jego możliwościami, sposobami wykorzystania i szkoleniem Modułu Grupy Niszczycieli Czołgów, a także przygotowaniem sapera i starszego sapera do realizacji zadań w ramach sekcji lekkiej piechoty oraz w składzie zgrupowań zadaniowych w działaniach zasadniczych zgodnie z bojowym przeznaczeniem. 
 
Słowa uznania i podziękowania dla Tadeusza Sobierajskiego, burmistrza Morąga skierował ppłk Maciej Rypiński, dowódca 42. blp w Morągu za pomoc oraz wsparcie w postaci materiałów informacyjnych i promocyjnych. Dzięki temu uczestnicy kursu mogli
poznać atrakcje Morąga i jego okolic.
red źródło: 42blp