Ruszają eliminacje do konkursu Ajdola 2022

2022-04-26 12:00:00(ost. akt: 2022-04-26 21:40:18)
Ajdola

Ajdola

Autor zdjęcia: UWM

Znamy już gwiazdy tegorocznej Kortowiady, więc czas na ujawnienie informacji o wydarzeniach towarzyszących. Samorząd studencki UWM odsłania pierwsze karty.
Wydarzenia towarzyszące Kortowiadzie to okazja do integracji społeczności akademickiej. Wiele z nich na stałe wpisało się w harmonogram olsztyńskich juwenaliów. Tak jest np. z paradą studentów, która tradycyjnie rozpoczyna święto żaków w Olsztynie. Przejdzie ona ulicami miasta w czwartek 2 czerwca. Poza barwnym korowodem studentów, nie zabraknie innych lubianych i wyczekiwanych atrakcji kortowiadowych.
Po pierwsze – organizatorzy uwzględnili prośby dotyczące imprez w słuchawkach: Namiot Silent Party będzie działał przez cztery dni.
Po drugie – już od 27 kwietnia ruszają eliminacje do Ajdola 2022. To konkurs wokalny, który cieszy się dużą sympatią studentów UWM.
Spośród studentów, którzy za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Kortowiady zgłoszą się na eliminacje, jurorzy i publiczność wybiorą artystów, którzy będą mogli zaprezentować swój talent kortowiadowej publiczności. W tym roku wybierzemy troje laureatów. Nagrodami dla nich będą: występ na scenie głównej Kortowiady, gadżety od sponsorów i… szansa na nagranie singla. Utalentowanych wokalistów do swojego studia zaprosi partner olsztyńskich juwenaliów – New Living Culture Studio.
– Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno tych, którym marzy się wielka kariera, jak i tych, którzy chcą po prostu przeżyć ciekawą przygodę – przekonują przedstawiciele samorządu studenckiego UWM. I przypominają, że ważne zadanie stoi też przed kibicami: to oni przyznają dziką kartę publiczności!
W tym roku po raz pierwszy w historii eliminacje odbywają się we wszystkich kortowskich klubach, czyli Rakorze, Antałku (11 maja), Edenie (18 maja) i Sumerze (25 maja).
Zwycięzcy eliminacji wystąpią w jednym z trzech finałów w trakcie Kortowiady (2, 3 i 4 czerwca). O tym, którego dnia zaprezentują się publiczności olsztyńskich juwenaliów, zdecyduje losowanie.
Na kortowskiej scenie odbędzie się piętnaście koncertów.
W czwartek 2 czerwca na plaży zagrają: Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, PRO8L3M, Mery Spolsky, Tymek oraz ogłoszony jako ostatni Guzior.
Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.