Zmiany w komunikacji miejskiej podczas majówki w Olsztynie

2022-04-27 07:10:00(ost. akt: 2022-04-26 15:34:18)

Autor zdjęcia: ZDZiT w Olsztynie

Majówka coraz bliżej i jak co roku w Olsztynie będą organizowane obchody związane ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja. Wiąże się to z utrudnieniami komunikacyjnymi w mieście. Niektóre ulice będą czasowo wyłączone z ruchu oraz nastąpią zmiany w godzinach jazdy autobusów.
Komunikacja zbiorowa będzie kursować według planu oznaczonego jako "Niedziele i święta" 1 oraz 3 maja (niedziela i wtorek). Natomiast w poniedziałek (2 maja) należy spoglądać na rozkład "Dni robocze wolne od nauki szkolnej".

— Dodatkowo we wtorek w Śródmieściu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu autobusów oraz tramwajów linii nr 1 — informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu". — Tego dnia obchodzone będą wojewódzkie uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uczestnicy przejdą m.in. ulicami Pieniężnego i 1 Maja od ok. 11:00 do 11:40.

Na przełomie kwietnia i maja na trasy wraca autobus dojeżdżający do plaży miejskiej. Linia 307, która startuje z przystanku "Witosa" zacznie kursować już w sobotę (30 kwietnia). Przejazdy są realizowane w weekendy oraz dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Poza tym od 1 maja na linii nr 304 zostaną wydłużone czasy przejazdów oraz zmienione czasy odjazdów z pętli Wójtowo-Leszczynowa. Natomiast w przypadku linii 126 zostaną wydłużone godziny kursowania do/z pętli "Jagiellońska-Ogrody" we wszystkie dni tygodnia.

Źródło: olsztyn.eu