Jaka pogoda na majówkę? W Olsztynie będzie ciepło, ale w Iławie i Szczytnie może pojawić się deszcz

2022-04-26 07:10:21(ost. akt: 2022-04-25 15:07:25)
Wiosnę czuć nie tylko w powietrzu. Majówka zapowiada się ciepła i kolorowa

Wiosnę czuć nie tylko w powietrzu. Majówka zapowiada się ciepła i kolorowa

Autor zdjęcia: archwium prywatne

Przed nami majówka. Jakiej pogody możemy się spodziewać? Wszystko wskazuje na to, że pogoda na weekend majowy będzie bardzo optymistyczna.
Majówka będzie sprzyjać spacerom. Chmury będą przeplatać się z promieniami słońca.

Temperatura na Warmii i Mazurach będzie utrzymywać się na poziomie od 12 do 16 stopni Celsjusza.

W sobotę 30 kwietnia może być chłodno — ok. 10 stopni w Olsztynie. Lepiej będzie w niedzielę 1 maja. Jeżeli planujecie grilla, to warunki do tego będą idealne. Na niebie przeważać będzie słońce z niewielkim tylko zachmurzeniem, najprawdopodobniej bez opadów. Będzie cieplej niż w sobotę — do 13 kresek powyżej zera.

Poniedziałek 2 maja również będzie ciepły — termometry pokażą 13014 stopni Celsjusza. Jedynie może być na niebie więcej chmur przysłaniających słońce. I znów nie powinno padać.

Ostatni dzień majówki, wtorek 3 maja, będzie raczej słoneczny z niewielkim zachmurzeniem. Na południu Warmii i Mazur — w Iławie, Szczytnie i Nidzicy — mogą pojawić się niewielkie przelotne opady. Poza tym zdecydowanie słonecznie i umiarkowanie ciepło — 13 kresek powyżej zera.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Napływające z południa ciepłe powietrze początkowo czarnomorskie, a następnie śródziemnomorskie, i utrzymujący się nad Polską parasol z chmur sprawią, że ciepłe będą również noce — ok. 5 stopni Celsjusza.

Pogoda w maju


Prognoza pogody na maj nie wyklucza niewielkich opadów deszczu oraz burz na początku miesiąca. Środek maja przywita nas temperaturami, które mogą dojść nawet do 20 stopni Celsjusza. Z końcem miesiąca słoneczna aura maja przypominać będzie już raczej letnią niż wiosenną, bo synoptycy przewidują pierwsze upały. Po 18 maja termometry wskażą nawet do 30 stopni Celsjusza. Nie unikniemy również gwałtownych burz i przelotnych opadów deszczu.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ols #3098182 26 kwi 2022 11:10

    "Poniedziałek 2 maja również będzie ciepły — termometry pokażą 13014 stopni Celsjusza. " To bardzo dobre wieści. Można grillować bez węgla.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz