Mażoretki z Giżycka i Węgorzewa na mistrzowskim podium

2022-04-22 14:31:12(ost. akt: 2022-04-22 14:42:04)

Autor zdjęcia: MazurDance Giżycko

Syreny z Giżycka, Elfy z Węgorzewa i ich trenerka Karolina Doruch wywalczyły mistrzowskie tytuły podczas Mistrzostw Mażoretek Polski Północno-Wschodniej. Kolejna szansa na sukces już w sobotę, 23 kwietnia w Mistrzostwach Polski Mażoretek w Węgorzewie.
Giżyckie mażoretki Syrenki oraz węgorzewskie mażoretki Elfy po raz drugi wzięły udział w Mistrzostwach Mażoretek Polski Północno-Wschodniej, które odbyły się 10 kwietnia w Olecku i obroniły zeszłoroczne tytuły. Udział w mistrzostwach brała także ich trenerka, Karolina Doruch.

W mistrzostwach wzięło udział 11 zespołów z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego. Mistrzyniami Polski Północno-Wschodniej w kategorii mini mix juniorki zostały: Lena Bukowska, Wiktoria Galiniewska, Zuzanna Rybczyńska, Gabriela Jakubczyk i Alicja Kmiecik.

Tytuł wicemistrzyń w konkurencji mini pompom kadetki wywalczyły: Hanna Kluk, Aniela Drabyk, Oliwia Drabyk, Amelia Olender, Zuzanna Kisielewska i Julia Walicka. Do pierwszego miejsca zabrakło im zaledwie 0,3 punktu!

Syrenki, w składzie: Rozalia Janczylik, Eliza Arasimowicz, Aleksandra Tracichleb, Anastazja Antonina Ekstowicz, Klaudia Sutuła, Hanna Machejko, Magdalena Gutowska, zdobyły tytuł II Wicemistrzyń Polski Północno-Wschodniej w kategorii mini baton kadetki.

W najliczniej obsadzonej konkurencji mistrzostw, solo baton seniorki (12 zawodniczek), brązową medalistką została Karolina Doruch, dla której był to pierwszy start po prawie trzyletniej przerwie. Dodatkowo, kolejne dwa trzecie miejsca przyznano jej w kategoriach solo 2x baton seniorki i solo buława seniorki.

Wszystkie zawodniczki wezmą udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które rozegrane będą 23 kwietnia w Węgorzewie.