Włamał się do restauracji w Dywitach. Policjanci znaleźli przy nim amfetaminę

2022-04-22 10:57:29(ost. akt: 2022-04-22 11:10:27)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Mężczyzna na początku kwietnia włamał się do jednej z restauracji w Dywitach. Jego łupem padły telefony komórkowe i gotówka o łącznej wartości ponad 1500 zł. W trakcie przeszukania policjanci z Olsztyna znaleźli przy nim amfetaminę. Włamywaczowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w nocy na początku kwietnia 2022 roku na terenie gminy Dywity. Wówczas nieznany sprawca miał włamać się do jednego z lokali gastronomicznych, skąd ukradł cztery telefony komórkowe oraz gotówkę. Łączna wartość strat to ponad 1500 złotych. Ponadto z uzyskanych informacji wynikało, że sprawca na miejsce przestępstwa przyjechał rowerem, po czym odjechał z nieznanym kierunku.

Wyjaśnieniem okoliczności kradzieży z włamaniem zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach. Policjanci przeanalizowali dokładnie każdy trop, dzięki czemu szybko wytypowali sprawcę włamania. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Dywity, który kilka dni później został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Ponadto podczas przeszukania jego pojazdu policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczyli blisko 45 gramów amfetaminy. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 27-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna ma do odbycia karę 155 dni pozbawienia wolności.

27-latek odpowie za kradzież z włamaniem oraz posiadanie substancji zabronionych. Okazało się, że w przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci w trackie prowadzonych czynności odzyskali część skradzionego mienia, które trafiło do prawowitych właścicieli.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzes #3097938 23 kwi 2022 00:46

    Jaka gmina, taki przestępca. Ha, ha, ha

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz