Kolejni przemytnicy w rękach pograniczników z Warmii i Mazur [ZDJĘCIA, VIDEO]

2022-04-19 07:42:16(ost. akt: 2022-04-19 07:53:06)
Gdyby papierosy trafiły na polski rynek Skarb Państwa straciłby 1,5 mln zł

Gdyby papierosy trafiły na polski rynek Skarb Państwa straciłby 1,5 mln zł

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy. Do sprawy zatrzymano 8 osób. Przeszukano pomieszczenia mieszkalne, gospodarcze oraz pojazdy ciężarowe wraz z naczepami, gdzie ujawniono prawie 1 250 000 sztuk białoruskich papierosów.
Na początku kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej w powiecie ostródzkim zatrzymali 2 kobiety oraz 4 mężczyzn, zajmujących się przemytem białoruskich papierosów. Przeszukano mieszkania i pomieszczenia gospodarcze zatrzymanych oraz samochód ciężarowy z naczepą. Okazało się, że w pojeździe znajduje się nie tylko torf, ale również ponad 300 tys. sztuk białoruskich papierosów.

W trakcie realizacji czynności u mieszkańców powiatu ostródzkiego łącznie ujawniono blisko 430 tys. sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych. Szacunkowa wartość to prawie 320 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 20 tys. zł w gotówce.

Dwa dni później funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy sprowadzili na wspólnotowy obszar celny papierosy z białoruską akcyzą. Mieszkańcy powiatu ostródzkiego również w autach pod torfem przewozili nielegalny towar. W dwóch ciężarówkach ujawniono 820 tys. sztuk. białoruskich wyrobów tytoniowych, wartych ponad 600 tys. zł.


Podejrzani w Ośrodku Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu usłyszeli zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Gdyby papierosy trafiły na polski rynek Skarb Państwa straciłby 1,5 mln zł.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, grozi im kara grzywny, albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzes #3097706 19 kwi 2022 14:45

    Dziwna ta pisowska matematyka !!! 1 250 000 sztuk papierosów to 62 500 paczek. 1,5 mln podzielić przez 62 500 to wychodzi 24 zł za paczkę. Cena z kosmosu, jak za respirator i wybory kopertowe !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz