Były szef Pentagonu oskarża Rosję o zamach w Smoleńsku

2022-04-15 08:51:17(ost. akt: 2022-04-14 23:03:18)

Autor zdjęcia: KBWLLP / Pentagon

Były szef Pentagonu: „Prezydent Kaczyński i członkowie towarzyszącej mu delegacji zostali brutalnie zamordowani przez Putina”
Katastrofa smoleńska nie była zwykłym wypadkiem lotniczym, lecz zamachem zorganizowanym przez Rosję – uważa były sekretarz obrony USA. Christopher C. Miller w rozmowie z Radiem Wnet odnosząc się do tragedii sprzed dwunastu lat oraz wojny na Ukrainie stwierdził, że „nie można pozwolić, „by Putin wciąż zabijał”.

Christopher C. Miller to emerytowany pułkownik amerykańskiego wojska. Dowodził 5. Grupą Sił Specjalnych USA w czasie operacji „Pustynna Burza”, a także w Afganistanie. Pod koniec kadencji prezydenta Donalda Trumpa był szefem Krajowego Centrum Antyterrorystycznego, a także pełnił obowiązki sekretarza obrony.

Miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających prezydenta Kaczyńskiego oraz członków towarzyszącej mu delegacji, którzy zostali brutalnie zamordowani przez Putina 12 lat temu.

— powiedział już na początku rozmowy i dodał:
Wiemy, co robi Putin. Dlatego wraz z Brandonem [Wheelerem, dyrektorem wykonawczym Fundacji na Rzecz Wolności – przyp. red.] jesteśmy tutaj, by upewnić się, że Zachód o tym nie zapomni, będzie pamiętał o lekcjach z historii, która się powtarza. Nie możemy pozwolić, by Putin, jego totalitarny reżim, wciąż zabijał.

Miller przestrzegł, że jeśli świat nie przeciwstawi się rosyjskiemu zbrodniarzowi teraz, będzie trzeba to zrobić później, lecz większym kosztem. Docenił też rolę Polski – najaktywniejszego kraju pomagającego Ukrainie.

Całej rozmowy można wysłuchać tutaj:


za zgodą wpolityce.pl
Fot. wPolityce

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. as. #3097579 15 kwi 2022 17:44

  Wiara w raport Anodiny=Millera po przedstawieniu tylu dowodów i po agresji Rosji na Ukrainę to dowód na to jak nienawiść zaciemnia umysły zwolennikom pancernej brzozy i jawny gwałt na logice. Zdecydowanie lepiej opierać się na faktach, fizyce i logice. Zgodnie z SMS-em który otrzymali członkowie partii rządzącej w parę godzin po katastrofie już wtedy wszystko było jasne, bo przecież tak wyjaśnił Tuskowi w Smoleńsku Szojgu i Putin (ich wiarygodność jest znana w całym świecie). Oto fakty: 1. decyzją Tuska (uzgodnioną z Putinem) rozdzielono wizyty premiera i prezydenta RP 2. od początku Tusk oddał śledztwo Rosjanom i dlatego, że trwa ono nadal, wrak i czarne skrzynki pozostają w Rosji. 3. remont rządowego Tupolewa wykonywany na pół roku przed katastrofą w Samarze nie był nadzorowany przez polskie służby!! 4. szef polskiej komisji w nagraniu z 2011 roku stwierdził, że polski raport musi być zbieżny z raportem Anodiny (i był !!!) 5. kilkudziesięciu świadków zeznało, że słyszało wybuchy zanim samolot uderzył w ziemię... (ich zeznania są w upublicznionym raporcie) 6. zgodnie z prawami fizyki szczątki lecącego z prędkości ok. 300km/h samolotu posiadają tzw. pęd, który powoduje, że poruszają się one w tym samym kierunku co samolot. Więc jak to możliwe że wiele z nich spadło na kilkaset metrów przed "pancerną" brzozą? (dowód: zdjęcia terenu zrobione tuż po katastrofie) 7. polscy eksperci od samego początku nie byli i nie są nadal dopuszczani do wraku i czarnych skrzynek ani nie mogli współuczestniczyć w pracach rosyjskiej komisji? Czy to dowód na to, że Rosjanie nie mają niczego do ukrycia? 8. zlecone przez podkomisję analizy brytyjskich i amerykańskich ośrodków naukowych potwierdziły wybuchy w lewym skrzydle.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. grand #3097573 15 kwi 2022 15:10

   Cytujecie szmatławce na smyczy pis...dzielskiej, które napiszą wzystko aby kasę od liliputina dostać

   Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

  2. WyPis się #3097549 15 kwi 2022 10:40

   To naprawdę jest żenujące, przedrukowujecie artykuł z tego prawicowego szmatlawca, który szuka taniej sensacji po to żeby zwiększyć czytalność... Powtarzanie za Antkiem tych niepotwierdzonych bzdur to jest zamach na ludzkie rozumy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (34) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)