Tytoniowa siatka z Warmii i Mazur stanie przed sądem

2022-04-14 16:43:37(ost. akt: 2022-04-14 15:34:01)

Autor zdjęcia: W-M Straż Graniczna

Zaczęło się od zatrzymania w powiecie ostródzkim kierowcy passata, który przewoził 120 kg krajanki tytoniowej. Dzięki pracy straży granicznej udało się zatrzymać 9 osób.
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od 2020 roku zajmowali się rozpracowaniem siatki osób trudniących się dystrybucją wyrobów tytoniowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

— Wszystko zaczęło się od zatrzymania w powiecie ostródzkim kierowcy passata, który przewoził 120 kg krajanki tytoniowej. Twierdził wówczas, że to pasza dla zwierząt — informuje mjr Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

8 kwietnia, w ramach prowadzonego postępowania nadzorowanego przez Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu, realizowano czynności procesowe wobec kolejnych osób, zamieszanych w sprawę. Wśród nich była 42-letnia kobieta z Olsztyna i jej młodszy o 5 lat partner, 34-letni mieszkaniec Mławy i 38-latek z powiatu ostródzkiego.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych zabezpieczono środki finansowe w kwocie 56 800 zł, pistolet gazowy, zagłuszarkę, opakowania na papierosy i 8 telefonów.

9 podejrzanych (8 z województwa warmińsko-mazurskiego i jeden z mazowieckiego) poniesie odpowiedzialność karno-skarbową za nabywanie, przewożenie i dystrybucję wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej łącznie do sprawy zdeponowali ponad 233 tys. sztuk nielegalnych papierosów oraz ponad 2 300 kg tytoniu. Szacunkowa wartość ujawnionych towarów wynosi prawie 1,4 mln złotych.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3097513 14 kwi 2022 18:39

    Są przestępcami tylko dlatego że ktoś kupiłby od nich a nie od Państwa. Trochę to chore i naciągane, państwo w tym wypadku jest gorszą mendą niż ci z passata.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz