Straż miejska w Olsztynie może zobaczyć cię z nieba

2022-04-13 07:41:43(ost. akt: 2022-04-14 12:54:23)
W 2021 roku strażnicy miejscy z Olsztyna siedem razy używali drona

W 2021 roku strażnicy miejscy z Olsztyna siedem razy używali drona

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Strażnicy miejscy z Olsztyna zostali niedawno "uwolnieni" od współpracy z policją. Teraz wracają do swoich codziennych zadań i z pewnością będą używać nowego narzędzia, które pozwoli im wykryć naruszenia prawa z nieba.
Drony w ostatnim czasie stały się popularnym narzędziem wśród policjantów. Za ich pomocą mogą wykryć łamanie praw ruchu drogowego czy znajdować poszukiwanych. Podobny sprzęt ma także Straż Miejska w Olsztynie i z pewnością będzie go używać równie często.

— Dron jest wykorzystywany głównie do wykrywania źródeł emisji i identyfikowania zanieczyszczeń powietrza, ale pomaga też w kwestiach porządkowych np. dotyczących zanieczyszczenia terenu odpadami. Przy jego użyciu zostały stwierdzone wykroczenia związane z zaśmiecaniem terenu — mówi mł. spec. Kamil Sułkowskize Straży Miejskiej w Olsztynie.

Do 9 marca strażnicy miejscy z Olsztyna byli powiązani współpracą z policją. Do ich wspólnych zadań należały głównie działania mające na celu zapobieganie rozszerzenia się pandemii COVID-19. Teraz straż miejska może skupić się na swoich zadaniach.

— W tym roku ze względu na to, że do dnia 9 marca głównym zadaniem straży miejskiej była współpraca z policją w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19, dron wykorzystywany był siedmiokrotnie — mówi Kamil Sułkowski — W nadchodzącym sezonie letnim będzie wykorzystywany tak często, ja tylko będzie to możliwe — dodaje.

Karol Grosz

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. krzroy #3097589 15 kwi 2022 23:42

  Mają drona? To teraz na pewno zauważą zaświniony od lat trawniczek na Nagórkach, naprzeciwko wejścia do piekarni-ciastkarni "Społem", Od lat nikt go nie sprząta, jest zawalony śmieciami, butelkami po gorzale, puszkami po piwie, wszelkimi papierzyskami, liśćmi i gałęziami gromadzącymi się tam przez lata. Wygląda, że ten niewielki trawniczek do nikogo nie należy, nie ma gospodarza który poczuwałby się do utrzymania tam porządku. Roboty tam niewiele, myślę, że uporządkowanie tego terenu zajęłoby jednej osobie z grabkami najwyżej jedną, dwie, godziny. Próbowałem zainteresować tematem dwóch napotkanych w pobliżu strażników miejskich, którzy żeby obejrzeć ten trawniczek musieliby przejść ok 40-50 metrów. Mieli jednak do załatwienia jakąś niezwykle ważną sprawę w swoim radiowozie i obiecali solennie, że zaraz potem podejdą tam, obejrzą, obfotografują, podejmą interwencję. Minęło już około dwóch tygodni i na placyku jak był syf, tak jest syf. No ale wtedy nie mieli drona, teraz to co innego. Dron załatwi sprawę.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. olsols #3097536 15 kwi 2022 09:18

  Polecam polatać w niedzielę nad Sybiraków. Może uda się zarejestrować cotygodniowe naruszenia przepisów przez parkujących. Infrastruktura miejska jest tam niszczona regularnie. Śmieci także nie brakuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. OMG #3097476 13 kwi 2022 20:51

  7 razy w roku? Żeby się nie przepracowali...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz