Kortowiada 2022 z koncertem Mery Spolsky

2022-04-12 17:10:45(ost. akt: 2022-04-12 17:44:07)   Artykuł sponsorowany
Charyzmatyczna i utalentowana Mery Spolsky zagra koncert w sobotę (4 czerwca) na plaży kortowskiej. Jedna z najciekawszych artystek młodego pokolenia dołączyła do gwiazd Kortowiady 2022.
Mery Spolsky to jedna z tych wokalistek, obok których trudno przejść obojętnie. Od kilku lat coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej, zdobywając uznanie zarówno fanów, jak i krytyków. Sama pisze i komponuje swoje utwory. Na koncie ma też pierwszą książkę: „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”. Na swojej stronie internetowej prosi: „Przymruż oko na Mery Spolsky. Ona nie lubi być na serio”.

Ceniąca gry ze słowem artystka nagrała dotąd dwa albumy: „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”. Na koncertach jest bardzo żywiołowa, więc należy się spodziewać, że energii nie zabraknie także podczas Kortowiady. Na scenie głównej Mery Spolsky zamelduje się w sobotę.

Przypomnijmy, że 61. edycja olsztyńskich juwenaliów to m.in. 15 koncertów na plaży kortowskiej.

2 czerwca zagrają Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, poza Mery Spolsky wystąpią: Vito Bambino, PRO8L3M, Tymek oraz jeszcze jedna gwiazda, której nazwisko poznamy 19 kwietnia.

Poza koncertami zaplanowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących: biegi, konkurs talentów i wiele innych. Nie zabraknie także tradycyjnej parady studentów i imprezy w słuchawkach. Namiot Silent Party będzie działał przez wszystkie cztery festiwalowe dni.

Bilety na juwenalia w Olsztynie można kupować za pośrednictwem serwisu internetowego.

Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Biuro Prasowe Kortowiady