Nowe drzewa na ul. Gdańskiej w Olsztynie

2022-04-08 15:08:34(ost. akt: 2022-04-08 15:15:47)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Choć w kalendarzu już wiosna, na razie nie widać tego zbyt wyraźnie w lasach i parkach. Jednak kolejne posadzone drzewa na pewno wkrótce jeszcze bardziej zazielenią Olsztyn.
Miejska zieleń jest szczególnie wrażliwa i potrzebuje o wiele więcej uwagi. Warunki, w jakich funkcjonuje sprawiają, że drzewa czy krzewi często nie są w stanie przetrwać tak długo, jak np. w lasach.

Dlatego tak istotna jest pielęgnacja roślinności. W stolicy Warmii i Mazur regularnie uzupełniamy drzewostan, który - tak też się zdarza - nie przetrwał próby czasu.

Z nowych nasadzeń mogą cieszyć się mieszkańcy budynków przy ul. Gdańskiej.

— Posadziliśmy tam osiem drzewek — informuje miejski ogrodnik Tekla Żurkowska. — To grusze ozdobne, które będą pięknie kwitły, natomiast nie zawiązują owoców. A jeśli już, to są one niezwykle małe, wielkości mniej więcej głogu.

Nowe nasadzenia pojawiają się na terenie Olsztyna regularnie. W poprzednim roku drzew przybyło m.in. przy starym przebiegu ul. Sielskiej (59 klonów), w Likusach, Gutkowie, Pojezierzu i na Zatorzu. Natomiast w tym roku powinien rozpocząć się duży program nasadzeń związany z rozbudową tramwajowej infrastruktury.

źródło: UM Olsztyn


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ols #3097136 8 kwi 2022 21:46

    Niestety to często program Posadź i zapomnij, zwłaszcza dla nasadzeń kompensacyjnych, gdzie liczy się ich liczba. A czy drzewo przetrwa to kogo to obchodzi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz