Dwa projekty MOK w Olsztynie z dofinansowaniem

2022-04-08 08:31:00(ost. akt: 2022-04-07 15:33:56)
Kamienica Naujacka

Kamienica Naujacka

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zrealizuje w tym roku dwa projekty.
Pomysły MOK-u przypadły do gustu Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowemu Centrum Kultury. Świadczą o tym dofinansowania na dwa projekty, które będą zrealizowane w drugiej połowie roku, m.in. w wakacje.

— To dla nas doskonałe wieści — mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. — Oba projekty z rozmachem zrealizujemy w drugiej połowie roku.

Projekt „Park Muz Współczesnych. Plenerowe spotkania z kulturą i sztuką” otrzymał z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w kwocie aż 67 tys. zł. Co więcej, zajął bardzo wysokie, 24. miejscu w zestawieniu. Pomysł ma być cyklem plenerowych wydarzeń, które odbędą się w Parku Centralnym w lipcu i sierpniu. Muzy odzwierciedlające najważniejsze zjawiska i przejawy kultury i sztuki XXI wieku wyznaczą tematykę kolejnych spotkań.

Natomiast drugi pomysł, „Olsztyn leży na Warmii: gwara warmińska wehikułem zagubionej tożsamości” został wyróżniony zarówno przez MKiDN, jak i Narodowe Centrum Kultury, a wysokość wsparcia NCK to 21 tys. zł. Ideą projektu jest ukazanie gwary warmińskiej jako źródła twórczych inspiracji dla lokalnych artystów i nośnika kulturowego dziedzictwa regionu. W planach są m.in. trzymiesięczny kurs gwary warmińskiej dla początkujących, koncert muzyki warmińskiej oraz warsztaty artystyczne o tematyce warmińskiej.


Źródło: olsztyn.eu