Karolina Wilchowska łączy macierzyństwo z pisaniem thrillerów

2022-04-07 07:15:00(ost. akt: 2022-04-06 16:01:24)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Dzisiaj (7 kwietnia) odbędzie się spotkanie autorskie z Karoliną Wilchowską, autorką thrillera erotycznego „Apartament grzechu”. Autorka, mieszkanka Dywit, swój czas dzieli na opiekę nad dziećmi i pisanie powieści erotycznych.
Karolina pierwsze kroki w świecie literackim ma już za sobą — „Apartament grzechu” nie jest debiutem autorki. Jej pierwszą powieścią był horror fantastyczny pt. „Wspomnienie dusz”, wydany w 2020 roku. Tym razem autorka odeszła od konwencji fantastycznej i przedstawiła czytelnikom nowy pomysł.

Wydarzenia nowej powieści Karoliny rozgrywają się w Miami, w mieście, które autorka zawsze chciała odwiedzić. Niestety nie udało jej się tam pojechać, ale dzięki bogatej wyobraźni i internetowi zwiedziła je ze swoimi bohaterami. Choć chciała napisać powieść o kobiecości, powstał... thriller erotyczny! Karolina sama przyznaje, że nie wie, skąd wziął się pomysł. — Któregoś dnia zaczęłam szukać inspiracji. Przyszedł mi do głowy kryminał, więc zaczęłam przeglądać kroniki policyjne i oglądać filmy. Historia napisała się sama! — mówi autorka.

Ostatnio dzieli swój czas na opiekę nad dziećmi i pisanie, co z dumą podkreśla. Jest mamą trójki dzieci.

Karolina Wilchowska pracowała nad powieścią przez trzy miesiące. Gdy zaczęła, nie miała podpisanej umowy z żadnym wydawnictwem, więc nie było pewne, czy książka się ukaże. — Wysłałam egzemplarze do kilku oficyn wydawniczych i w końcu dostałam pozytywną odpowiedź z wydawnictwa WasPos. Wydawca podpisał ze mną kontrakt na kolejne części — planowane są aż 4 tomy — mówi.
Drugi tom „Apartamentu grzechu” ukaże się w październiku tego roku. Kolejne powieść „Neven”, należąca do innego cyklu „Jego na własność”, pojawi się już w czerwcu.

Spotkanie z autorką odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 17 na Scenie Literackiej w Książnicy Polskiej w Olsztynie.
lw