O.S.T.R., gigant polskiego hip-hopu, wystąpi podczas Kortowiady 2022

2022-04-05 13:09:45(ost. akt: 2022-04-05 13:13:53)   Artykuł sponsorowany
Do gwiazd tegorocznej Kortowiady dołącza jeden z najbardziej popularnych polskich raperów. O.S.T.R., który w tym roku świętuje – z dwuletnim opóźnieniem – dwudziestolecie swojej działalności, wystąpi w Kortowie 2 czerwca.
Lista legend polskiego hip-hopu dopiero się kształtuje, ale niekwestionowane miejsce w jej czołówce zajmuje już O.S.T.R. Na swoją pozycję zasłużył jasno określoną wizją artystyczną i pracowitością: na koncie ma przecież aż 25 albumów!

Choć jako zdobywca najbardziej prestiżowych nagród mógłby odcinać kupony od swoich wcześniejszych dokonań, stawia sobie wysoko poprzeczkę. Fani nie raz przekonywali się, że traktuje serio nie tylko swoją twórczość, ale i relacje z nimi. Od debiutu związany jest z tą samą wytwórnią. Pilnuje też, by nie zapomnieć, że „kariera i sława to efekt uboczny pasji”. Podkreśla, że chce pozostać sobą.

Krytycy i fani doceniają warstwę tekstową utworów Ostrego. Na swoich płytach porusza różne tematy, także te trudne. Przykładem tego może być album „Życie po śmieci”, w którym podzielił się przemyśleniami z czasów, gdy musiał walczyć o swoje zdrowie.

Raper znany jest ze swojej otwartości na współpracę i gotowości do ciągłego rozwoju. Być może to pochodna klasycznego muzycznego wykształcenia – jest przecież absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec.

O.S.T.R. dołącza do rosnącego w siłę składu Kortowiady. 2 czerwca poza nim zagrają zagrają: Baranovski, Happysad, Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, zagrają: Vito Bambino, PRO8L3M, Tymek oraz dwie inne gwiazdy, których personalia zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach. Bilety na Kortowiadę 2022 można kupować za pośrednictwem serwisu internetowego.

Poza 15 koncertami na scenie głównej organizatorzy 61. edycji Kortowiady (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego – oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM) przygotowują szereg imprez towarzyszących. Nie zabraknie m.in. tradycyjnej parady studentów czy Silent Party. Olsztyńskie juwenalia 2022 odbywać się będą od 1 do 4 czerwca na plaży kortowskiej w kampusie UWM.

Biuro Prasowe Kortowiady