Ratownik medyczny z Olsztyna potrzebuje waszej pomocy

2022-04-02 10:53:55(ost. akt: 2022-04-02 13:47:16)
Koszt leczenia to ponad 1 000 0000 zł.

Koszt leczenia to ponad 1 000 0000 zł.

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Adam Willman, ratownik medyczny z Olsztyna, który na co dzień ratuje ludzi teraz sam potrzebuje pomocy. Niedawno zdiagnozowano u niego nowotwór, z którym teraz sam musi sobie poradzić.
Rok temu Adam usłyszał diagnozę, która zmieniła wszystko - chłoniak nieziarniczy.

— W tamtej chwili byłem pewny tylko tego, że muszę działać – jak najszybciej i jak najskuteczniej. Pierwszymi krokami w mojej walce z chorobą była chemia i immunoterapia. Niestety, badanie PET wykonane w lipcu 2021 roku, wykazało nieskuteczność podejmowanego leczenia i progresję na wątrobie — mówi Adam William, ratownik medyczny z Olsztyna.

Jedyną nadzieją dla Adama Willmana jest nierefundowany lek. Problemem jednak pozostaje ogromna kwota, którą trzeba zapłacić za leczenie, to ponad 1 000 0000 zł.

— Lek ten jest przepustką do zdrowia, nie odracza choroby, tylko ją zwalcza. Zasiłek rehabilitacyjny nie daje realnych szans na zgromadzenie takiej kwoty, dlatego na tą chwilę mogę jedynie asekurować się leczeniem pomostowym. Tak karkołomne wyzwanie wymaga wsparcia z zewnątrz, bez Waszej pomocy, moja realna szansa na zdrowie pozostanie tylko w strefie marzeń — mówi Adam Willman.

Aby zebrać tą olbrzymią kwotę ratownik medyczny z Olsztyna otworzył specjalną zbiórkę, którą można zaleźć tu. Na facebooku istnieje też specjalna grupa (Grupa licytacyjna - Adam Willman, Ratownik Medyczny potrzebuje pomocy!) na której prowadzone są licytacje. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Adama.