Sprawca wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie z zarzutami. Nie odpowiadał na pytania prokuratora

2022-03-31 11:06:51(ost. akt: 2022-03-31 13:44:44)
Zbigniew G. może trafić do więzienia na 12 lat

Zbigniew G. może trafić do więzienia na 12 lat

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wystosowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia w sprawie Zbigniewa G., sprawcy wypadku na ul. Bałtyckiej. Oskarżonemu grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
W czwartek 11 listopada rozpędzony 190 km/h kierowca audi wjechał w inne audi, kierowane przez 23-letnią Weronikę. Na miejscu pasażera siedział jej brat, Sebastian. Oboje zginęli na miejscu.

Weronika i Sebastian, którzy 11 listopada zginęli w tragicznym wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, zostali pochowani na cmentarzu parafialnym w Gutkowie. Wcześniej w kościele św. Józefa odbyła się uroczysta msza żałobna. Do kościoła św. Józefa przyszło bardzo dużo ludzi, przede wszystkim młodych — przyjaciół, kolegów i znajomych tragicznie zmarłego rodzeństwa. Przynieśli białe róże, które w charakterystycznym szpalerze ułożyli na środku kościoła za trumnami. Żałobników było tak wielu, że wyjazd konduktu pogrzebowego z kościoła pomogli zorganizować policjanci kierujący ruchem.

Podejrzanym o spowodowanie wypadku jest 39-letni Zbigniew G. Siła zderzenia była tak duża, że części rozbitych samochodów były rozrzucone na przestrzeni blisko 100 metrów. Sprawca wypadku na piechotę uciekł z miejsca wypadku, zanim pojawiły się służby. Od tego wieczora był poszukiwany.

Reszta tekstu znajduje się pod materiałem video


Do zatrzymania doszło w sobotę rano po tym, gdy zgłosił się po pomoc do szpitala. Grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

W listopadzie Zbigniew G., podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku, w którym zginęło rodzeństwo, trafił do aresztu. Wówczas jego obrońca wniósł zażalenie na decyzję, ale sąd je odrzucił. G. wyszedł jednak za kaucją w wysokości 50 tys. zł. Obecnie oskarżony znajduje się pod nadzorem policji. 39-letni Zbigniew G. nie był wcześniej karany, ale w przeszłości dostał kilka mandatów za przekroczenie prędkości.

— Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że Zbigniew G. prowadził samochód marki audi z prędkością około 190 km/h. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z innym samochodem marki audi w wyniku czego śmierć poniosła prowadząca samochód kobieta i pasażer — informuje nas Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie — Podejrzany oddalił się z miejsca wypadku, został znaleziony dopiero dzień później. Został przedstawiony mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i oddalenia się z miejsca zdarzenia — przekazuje Stodolny.

I dodaje: W toku śledztwa podejrzany nie ustosunkował się do żadnego zarzutu i nie odpowiadał na zadawane mu pytania.

Karol Grosz

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. www #3096668 31 mar 2022 22:09

  należało manewr zawracania wykonywać uważnie i zgodnie z przepisami !!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-19) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. grand #3096642 31 mar 2022 17:00

   Dla podwójnego mordercy tylko dożywocie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

  2. AtoJa #3096631 31 mar 2022 15:58

   Zabił dwoje młodych ludzi z premedytacją , a teraz , ten oczywisty morderca, będzie udawał pomroczność jasną. Najgorsze jest to, że naszych sądach to może mu sie nawet udać.

   Ocena komentarza: warty uwagi (27) odpowiedz na ten komentarz