Premier Morawiecki spotkał się z hollywoodzkim aktorem Seanem Pennem.

2022-03-31 08:43:58(ost. akt: 2022-03-31 08:58:29)
Mateusz Morawiecki z amerykańskim aktorem Seanem Pennem

Mateusz Morawiecki z amerykańskim aktorem Seanem Pennem

Autor zdjęcia: Mateusz Morawiecki fb

Rozmawiali o pomocy dla Ukrainy

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na Facebooku, że spotkał się w sobotę z amerykańskim aktorem Seanem Pennem i rozmawiał z nim o jego doświadczeniach i możliwościach pomocy dla Ukrainy.
"Cały świat jednoczy siły w sprawie pomocy Ukrainie. Chodzi o pomoc humanitarną, ale także też m.in. dokumentowanie tragedii wojennej za naszą wschodnią granicą"- napisał premier.

Przypomniał, że Sean Penn jeszcze przed wybuchem tej wojny organizował pomoc dla Ukrainy i zna tamtejsze realia. "W 2021 roku pojechał do wioski Szirokino oraz do Mariupola, żeby nakręcić film dokumentalny. Był w samym centrum Kijowa, kiedy rozpoczęła się zbrojna agresja Rosji. Ewakuował się do Polski pieszo, a wszystko relacjonował w mediach społecznościowych"- przypomina premier Mateusz Morawiecki.

Kilka dni temu aktor wrócił do Polski już jako przedstawiciel swojej fundacji. W Krakowie spotkał się z uchodźcami i podpisał porozumienie o współpracy przy pomocy dla nich.

"Sean Penn to wielka postać światowej kultury, ale także ciekawy rozmówca i człowiek bardzo zaangażowany w pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących. Bardzo mu za to wszystko dziękuję. Nikt nie może pozostać obojętny na to, co się dzieje w Mariupolu czy Charkowie"- napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.