Nie boję się życia, nie boję się śmierci

2022-03-30 15:14:03(ost. akt: 2022-03-30 17:15:28)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/yuliya.mykytenko

— Nie boję się śmierci. Bo wiem, że mnie spotkacie. Nie wiem jak szybko, ale zobaczymy się — napisała na FB Julia Mykytenko. Kiedyś księgowa. Teraz żołnierz. Te słowa skierowała do męża i ojca. Obaj nie żyją.
"Cześć Tato

Miałam kilka wolnych godzin i nie mogłam nie wpaść do ciebie. U mnie wszystko w porządku. Tylko trochę mniej jem i śpię. Myślałam sobie, że teraz gdzieś w lasach Irpienia dobijasz niedobitych ruskich. Albo nękasz ich gdzieś koło żytomierskiej trasy. Bo to twoje miejsca.
Miałeś niesamowite szczęście, bo kiedy wpadłeś w największe draki, to wychodziłeś z nich zwycięsko. Nie wiem, jak to robiłeś. Kiedyś myślałem, że los cię kocha. Albo Bóg. A teraz myślę, że byłeś po prostu nieustraszony. I wiedziałeś, że życie bez działania jest niczym.
Teraz też się nie boję. Nie boję się żyć. Bo wiem, że ty i Ilja Tarasowicz mnie chronicie. Nie boję się śmierci. Bo wiem, że mnie spotkacie. Nie wiem jak szybko, ale zobaczymy się.
Żyję dla was dwóch.
Kocham Was"

Ojciec Julii, Mykoła Mykytenko (1971-2020) był uczestnikiem kijowskiego majdanu, walczył w 2014 roku z Rosjanami w Donbasie. W październiku 2020 podpalił się na Majdanie, protestując przeciwko ówczesnej polityce Ukrainy wobec Rosji.

Jej mąż Illia (1993-2018) był także żołnierzem. Zginął podczas ostrzału w obwodzie donieckim.

Igor Hrywna


Prawie co piąty ukraiński żołnierz to kobietaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tutor #3096602 31 mar 2022 08:05

  Hańba razunom z UPA.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. as. #3096594 30 mar 2022 23:13

   Ludobójcy Rosjanie nie tylko umocnili naród ukraiński, który po raz pierwszy w historii naprawdę się zjednoczył, ale dzięki agresorom Ukraina wreszcie będzie miała swych prawdziwych bohaterów. Ludobójca z Wołynia i sojusznik Hitlera (twórca SS Galizien) - Stepan Bandera odejdzie w końcu w niepamięć, bo trudno przecież na kimś takim budować uczciwe państwo... A propos w Rosji jest ponad 1000 pomników największego zbrodniarza w historii - Stalina. I widać jaki to ma wpływ na to społeczeństwo...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz