Tragiczny weekend na drogach Olsztyna

2022-03-28 15:31:51(ost. akt: 2022-03-28 13:51:22)

Autor zdjęcia: FB UG Dywity

W ten weekend doszło m.in. do śmiertelnego wypadku pod Olsztynem, a na olsztyńskich drogach policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.
Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (26 marca) około godz. 20:30 na trasie Spręcowo-Sętal. Kierowca volkswagena jadąc w kierunku m. Sętal i z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 47-latek zginął na miejscu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

W niedzielę (27 marca) około godz. 20:40 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od 37-latka alkohol – okazało się, że miał ponad 2 promile. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Kilka godzin później, około godz. 1:00, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę renault, który nie miał uprawnień. Mężczyzna został zbadany alkomatem. W jego organizmie wykryto prawie 1,5 promila. Ze swojego zachowania tłumaczyć się teraz będzie przed sądem.

Tej samej nocy około godz. 1:30 policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością p-ko Mieniu zauważyli młodego kierowcę skody, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli. W trakcie interwencji okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania.