Śmiertelny wypadek pod Olsztynem

2022-03-27 10:19:33(ost. akt: 2022-03-27 10:43:41)

Autor zdjęcia: FB UG Dywity

Do tragicznego wypadku doszło pomiędzy Spręcowem a Sętalem w gminie Dywity. Kierowca samochodu osobowego uderzył w drzewo. Niestety nie udało się go uratować.
— Pokonuję tę trasę kilka razy dziennie. Przy dobrej widoczności i suchej nawierzchni można pomknąć i 90. Ale po zmroku oraz jesień - zima JEŻDŻĘ 40-50 km/h. I ŻADNE DRZEWA MI NIE WYSKAKUJĄ PRZED MASKĘ.
— napisał w komentarzu na FB Urzędu Gminy w Dywitach jeden z użytkowników tej drogi. — Ta droga po remoncie jest bardzo wygodna. Ale oczywiście zdarza się, że jakiś debil...siedzi mi na zderzaku, bo za 2 km ma dom. Na tej trasie, zwłaszcza w weekendy, krąży kilku potencjalnych zabójców. No i słynni kierowcy ciężarówek ze żwirowni, którzy mając 27 ton prostują zakręty — pisze internauta.
Miejsce, gdzie doszło do wypadku to fragment tzw. wielkiej pętli czyli zmodernizowanej drogi, która połączyła Spręcowo z Barczewem. To największa inwestycja drogowa w historii powiatu olsztyńskiego. Przebudowa 27-kilometrowego odcinka kosztowała prawie 50 milionów złotych. Droga prowadzi z Spręcowa przez Sętal, Nowe Włóki, Tuławki, Gady i Barczewko do Barczewa.
mh

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. josos #3096350 27 mar 2022 17:44

    ""ŻADNE DRZEWA MI NIE WYSKAKUJĄ PRZED MASKĘ"" cytuje użytkownik drogi. Debilu ty nie wiesz, że nie żyjemy juz w średniowieczu żeby sadzić drzewa pół metra od drogi żebyś mógł sobie podziwić je jak jedziesz sobie swoją bryczką zaprzęgniętą do konia. Uderzenie w drzewa to nie tylko nadmierna prędkość ale także niespodziawane wydarzenie takie jak wyprzedzanie na trzeciego lub wybiegnięcie zwierzyny na drogę. Kierowca nie ma szans na uniknięcie zderzenia bo pobocze stanowi pancerna ściana ze stuletnich drzew. W cywilizowanych krajach jeżdżą po 300 km/h i jakos wypadków nie ma. Wyjedż ze swojego wypi.dowiia swoim sttarym pasatem dalej niż granice Polski to zrozumiesz o czym mówię

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-37) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)