Związał, podduszał! Mieszkaniec Lubawy znęcał się nad kobietą

2022-03-26 11:24:26(ost. akt: 2022-03-26 11:26:44)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu 55-latka. Mężczyzna pozbawił swoją znajomą wolności i groził jej pozbawieniem życia. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Lubawy może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Lubawscy policji zostali poinformowani o pozbawieniu wolności oraz groźbach karalnych. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że do pokrzywdzonej przyszedł jej znajomy.

Mężczyzna podczas rozmowy w pewnym momencie nie wiadomo z jakiej przyczyny używając wobec kobiety siły skrępował jej dłonie z przodu za pomocą sznurka, a następnie przy użyciu poduszki i koca zasłaniał jej twarz powodując podduszenie.

Okazało się, że przy pomocy klucza tzw. francuza próbował również uszkodzić palec pokrzywdzonej a także groził jej uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Kobiecie po kilku godzinach udało się uwolnić i wezwać pomoc.

Funkcjonariusze zatrzymali 55 –latka i osadzili w policyjnej celi. Mundurowi na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili zarzut mieszkańcowi Lubawy. Natomiast sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 55 – latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
Kodeks karny za samo pozbawienie wolności przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

źródło:KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3096371 28 mar 2022 00:58

    Może niech ona powie prawdę czym sobie zasłużyła na taki prezent, a to będzie dla niego okolicznością łagodzącą do zera. Kobiety są w porządku, ale gdzie ich nie ma to nie ma takich problemów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz