Demolka w centrum Olsztyna. Wkrótce powstanie tam nowoczesny park

2022-03-24 16:43:12(ost. akt: 2022-03-24 15:24:57)
Węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście już powstaje

Węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście już powstaje

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Prace przy budowie węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście nie zwalniają. Ekipa budowlana właśnie kończy wyburzenie zniszczonych garaży i zaczyna budować park wraz z pawilonem pamięci dla osób spoczywających na cmentarzu ewangelickim, który się tam znajdował przed wojną.
Osoby spoczywające na ewangelickim cmentarzu, który zniknął wraz ze zmianą ustroju po II wojnie światowej zostaną upamiętnione w nowym parku, który stanie na miejscu około 50 garaży. Osoby wysiadające z pociągu będą teraz wychodzić do nowoczesnego parku.

— Wykonawca ma już do dyspozycji cały teren — mówi Andrzej Karwowski z Urzędu Miasta w Olsztynie — Porozumieliśmy się z ostatnimi właścicielami garaży, dzięki czemu można je było wyburzyć. Wkrótce zostanie rozebrany ostatni z nich.

Już zakończyły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonawca rozpoczyna realizację odwodnienia terenu, wymienia grunt, a w najbliższym czasie planowana jest przebudowa kolizji podziemnych.

— Co ważne, rozpoczęły się już też prace przy budowie pawilonu pamięci — dodaje Andrzej Karwowski — Już zostały wykonane jego fundamenty.

Pawilon Pamięci, lapidarium oraz specjalne ścianki będą przypominać o dawnych mieszkańcach Olsztyna, którzy byli pochowani w tym miejscu. Będzie też parkowa mała architektura, zieleń, miejsce do montażu stacji roweru miejskiego oraz parking typu "kiss&ride".

Ze i do przystanku kolejowego łatwo będzie można dostać się do przystanków komunikacji miejskiej, której najbliższe zlokalizowane są w pobliżu Domu Kopernika oraz Liceum Plastycznego.

Realizowana inwestycja ma wartość 4,6 mln zł.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsols #3096269 25 mar 2022 21:57

    Stacja roweru miejskiego?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz