Rośnie nowe pokolenie iławskich karateków. Ekipa Tomasza Gąski startowała w kolejnych zawodach [zdjęcia]

2022-03-24 14:37:29(ost. akt: 2022-03-24 15:15:13)
Iławscy karatecy i sensei Tomasz Gąska (pierwszy z prawej) z pucharami i dyplomami, które zdobyli na zawodach w Zambrowie

Autor zdjęcia: IKKK

Jak dobrze, że pandemia nie odwołuje już treningów, zawodów itd. Pełną garścią z tego faktu korzystają m.in. reprezentanci Iławskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy ostatnio startowali w Warszawie i Zambrowie.

Najpierw zawodnicy z Iławy wybrali się do stolicy kraju na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji XXX-lecia Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin. W warszawskich zawodach udział wzięło ponad 150 zawodników z 19 klubów.
— W tym turnieju zdobyliśmy pięć medali we wszystkich kolorach w kategorii Kumite, czyli walk pełnokontaktowych — mówi sensei Tomasz Gąska.

Złoto w kategorii seniorek -65 kg zdobyła Wiktoria Witkowska. Pierwsze miejsce, w kategorii junior młodszy +70 kg, wywalczył także Miłosz Pniewski, a srebro (w kategorii młodzik -55 kg) zdobył Maciej Korpalski oraz Kamil Sochaczek (w kategorii junior +70 kg). Z kolei brąz w kategorii junior młodszy +70 kg stał się łupem Igora Stasiorowskiego.

— Rośnie nam w Iławie nowe pokolenie wojowników, z czego jestem bardzo zadowolony. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wyszkolenie dobrego karateki to lata ciężkiego treningu, samodyscypliny i codziennych wyzwań, zarówno dla trenującego, jak i jego trenera. Przy okazji, dziękuję Mariuszowi Korpalskiemu za opiekę i transport zawodników na turniej. Arigato, Osu — dodaje Gąska.

Kolejny start iławianki i iławianie z IKKK zaliczyli w Zambrowie, gdzie walczyli w VI Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza tego miasta, Kazimierza Dąbrowskiego. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników i drużyn z całego kraju – ok. 350 karateków reprezentowało 25 klubów w tym m.in. z Olecka, Łomży, Kwidzyna, Przemyśla, Olsztyna, Warszawy, Piaseczna, Łukowa, Szczytna, Białegostoku, Ostrołęki, Augustowa, Ciechanowa, Zalesia, Chełma, Węgorzewa, Sokółki i Supraśla oraz Iławy. W ostatniej chwili przed zawodami, ze względu na panującą sytuację międzynarodową, wycofały się z udziału w turnieju kluby zagraniczne z Austrii i Francji.

Sędzią głównym był sensei Wojciech Rejterada (4 dan), turniej rozegrany został w formule Kata (układy formalne) oraz Kumite (walki), z podziałem na zawodników początkujących, którzy mieli okazję po raz pierwszy stanąć do walki oraz zawodników z większym doświadczeniem, czyli już zaawansowanych.

Iławski Klub Kyokushin Karate zdobył w Zambrowie cztery medale koloru brązowego: Miłosz Pniewski w kategorii juniorów 16-17 lat -75 kg, Jowita Kurowska w kategorii juniorki młodsze 14-15 lat +60 kg, Wiktoria Ciernicka w kategorii juniorki 16-17 lat -55 kg i Adam Starczewski w kategorii młodzik 12-13 lat -40 kg. Maciej Korpalski zdobył z kolei cenne doświadczenie w Kumite, a w Kata zajął 4. miejsce.

— Cieszy oczywiście start wszystkich iławian, ale trzeba podkreślić fakt, że Wiktoria, Adam oraz Jowita to dopiero beniaminki wśród walczącej młodzieży z naszego klubu i przyszli naśladowcy starszych oraz bardziej doświadczonych zawodników — podsumował sensei Iławskiego Klubu Kyokushin Karate, który był także sędzia na zawodach w Zambrowie.