Radny Tomasz Głażewski z Olsztyna sam założył stronę informacyjną dla uchodźców z Ukrainy

2022-03-23 11:59:59(ost. akt: 2022-03-23 13:38:36)
Radny Tomasz Głażewski sam stworzył stronę informacyjną dla uchodźców z Ukrainy

Radny Tomasz Głażewski sam stworzył stronę informacyjną dla uchodźców z Ukrainy

Autor zdjęcia: Zrzut ekranu

Radny Tomasz Głażewski z Olsztyna sam założył stronę ua.olsztyn.pl, na której umieszcza najważniejsze informacje dla uchodźców z Ukrainy. Przy wsparciu zaprzyjaźnionych tłumaczy treści są od razu przekładane na język ukraiński tak, aby każdy przyjezdny mógł się odnaleźć w Olsztynie.
Strona ua.olsztyn.pl to bardzo proste narzędzie, które ma jedno zadanie: udzielenie wszystkich potrzebnych informacji uchodźcom z Ukrainy przyjeżdżającym do Olsztyna. Sama strona jest jasna i przejrzysta, m.in. dlatego, że nie zawiera żadnych reklam tylko informacje na tematy, które najbardziej interesują uchodźców po przyjeździe do miasta.

Po wejściu na stronę użytkownik może jednym kliknięciem zmienić język polski na ukraiński, a wszystkie treści zostaną natychmiast przetłumaczone. Użytkownik znajdzie tam m.in informacje o punkcie recepcyjnym, nadawaniu numerów PESEL, służbie zdrowia, opiece dla zwierząt czy edukacji. Twórcą i inicjatorem strony jest radny Tomasz Głażewski, który spędził na tworzeniu witryny sporo czasu.

— Tworząc stronę miałem na celu zebranie wszystkich najważniejszych informacji dla uchodźców w jedną całość — przyznaje radny Tomasz Głażewski w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" — Stronę stworzyłem sam, siedziałem nad nią cały weekend, ale w końcu się udało (śmiech). Oczywiście pomagało mi całe grono osób, najważniejszą z nich jest tłumacz, który natychmiast przekłada wszystkie teksty na język ukraiński. Takim sposobem jeszcze w podróży czy już po przyjeździe do miasta obywatele Ukrainy będą mogli sprawić wszystkie najważniejsze informacje.

Strona jest głównie stworzona z myślą o użytkownikach smartfonów, bo z reguły uchodźcy nie mają dostępu do komputerów. Radny Tomasz Głażewski zapowiedział, że witryna będzie cały czas rozwijana a informacje pojawiające się na niej są zawsze rzetelne i zweryfikowane.


Stronę znajdziecie pod linkiem: www.ua.olsztyn.pl

Karol Grosz