Protest przeciwko handlowi krajów Unii Europejskiej z Rosją i Białorusią,

2022-03-22 06:53:48(ost. akt: 2022-03-22 06:57:00)
blokada przejścia granicznego

blokada przejścia granicznego

Autor zdjęcia: PAP

W związku z ustaleniami organizatorów zgromadzenia z władzami lokalnymi protest przed polsko-białoruskim przejściem granicznym w Koroszczynie zakończy się we wtorek o godz. 8.
Blokada tirów przed polsko-białoruskim przejściem granicznym w Koroszczynie (Lubelskie) zakończy się we wtorek rano - podali przedstawiciele inicjatywy społecznej Euromajdan-Warszawa. Protestujący nie wykluczyli możliwości wznowienia blokady.

Przedstawiciele inicjatywy zapowiedzieli w poniedziałek wieczorem na Facebooku, że w związku z ustaleniami organizatorów zgromadzenia z władzami lokalnymi protest przed polsko-białoruskim przejściem granicznym w Koroszczynie zakończy się we wtorek o godz. 8.

"Jesteśmy protestem pokojowym, szanujemy polskie prawo, nie zamierzamy łamać naszych ustaleń" - wskazali protestujący i pozostawili sobie prawo do powrotu i kontynuacji protestu.

Zapowiedzieli, że zaczną rozmawiać z polskimi i unijnymi politykami na temat zerwania handlu z państwem rosyjskim oraz ogłosili wspólne działanie w tej sprawie z Ambasadą Ukrainy i ukraińskimi organizacjami w Polsce.

Z kolei przeciwko blokadzie protestowali w poniedziałek kierowcy tirów stojących w 40-kilometrowej kolejce, którzy spontanicznie zbierali się na przejściach dla pieszych na drodze krajowej nr 2.

"Obecnie na DK2 nie ma większych utrudnień. Dbamy o zachowanie płynności ruchu" – przekazała kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Dodała, że w czasie utrudnień policja wyznaczyła objazdy dla samochodów osobowych.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział w poniedziałek, że temat tranzytu przez teren Polski i UE tirów na rosyjskich i białoruskich rejestracjach zostanie podniesiony na szczycie Rady Europejskiej, który rozpocznie się w czwartek.

"To, co my możemy zrobić, to blokować transporty w taki sposób, że je bardzo szczegółowo badamy, że po prostu nic nie wjedzie takiego, co jest niebezpieczne na teren Białorusi" - powiedział rzecznik.

To kolejny zorganizowany przez obywateli Ukrainy i Polski protest przeciwko handlowi krajów Unii Europejskiej z Rosją i Białorusią, który trwał przed przejściem w Koroszczynie od soboty. Uczestnicy namawiają kierowców tirów do zawrócenia znad granicy.(PAP)

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paul Mark . #3096273 25 mar 2022 23:21

  Bardzo dobra akcja !!! A od wtorku do wielkiego piątku dalej do Bożego Narodzenia,Lub tranzytem przez Chiny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja. #3095978 22 mar 2022 12:36

  Po co taka zadyma? Skierować rosyjskie ciężarówki na przejście graniczne Hrebenne albo Dorohusk , niech jadą przez Ukrainę to nie będą pieprzyć że tam żadnej wojny nie ma. Ukraińcy ich zaopatrzą....

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 3. AtoJa #3095976 22 mar 2022 10:26

  do BA Spadaj stąd putinowski śmieciu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. BZ #3095972 22 mar 2022 09:15

  Jakim prawem ukraińcy robią zadymę na naszym przejściu granicznym. Chcą protestować, proszę bardzo ale na przejściu granicznym z ukrainą i to po swojej stronie. Pytam się, gdzie jest policja, że nie rozpędzi to całe ,,zgromadzenie"???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-14) odpowiedz na ten komentarz