Raz na wozie, raz pod wozem

2022-03-20 13:14:04(ost. akt: 2022-03-20 15:04:47)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W kobiecej Superlidze Start miał niewiele do powiedzenia w konfrontacji z liderem tabeli, w Lidze Centralnej cenne zwycięstwo odniosła Warmia Energa, natomiast w I lidze Szczypiorniak przegrał z mocną Gwardią Koszalin.
Zdecydowanym faworytem była drużyna lubelska, która pewnie zmierza do mistrzowskiego tytułu, mając w składzie aż sześć reprezentantek Polski (Weronika Gawlik, Kinga Achruk, Daria Szynkaruk, Oktawia Płomińską, Romana Roszak i Joanna Szarawaga). Za Perłą przemawiały także dwa poprzednie mecze obecnego sezonu, w których ograła Start 31:24 i 32:23.

Trzeci mecz początkowo był wyrównany (3:3 po czterech minutach), ale stopniowo przewagę zdobywały rywalki (6:4 w 10. min). W 20. min elblążanki mogły zdobyć kontaktową bramkę, niestety, Joanna Wołoszyk nie wykorzystała rzutu karnego, no i chwilę później Perła odskoczyła na cztery trafienia (13:9).

Warto dodać, że do przerwy w elbląskim zespole najskuteczniejszą zawodniczką była Paulina Stapurewicz, zdobywczyni czterech goli.
W drugiej połowie przełomu w grze nie było, więc Perła wygrywała już 20:14. Co prawda wówczas przebudziły się elblążanki i dzięki golom Katarzyny Cygan, Nikoli Szczepanik i Pauliny Kopańskiej zmniejszyły dystans do lublinianek, ale był to jedynie łabędzi śpiew Startu, który ostatecznie przegrał różnicą dziewięciu bramek.

W sobotę elblążanki zagrają na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin.

* Inne wyniki 21. kolejki: Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 25:27 (11:12), KPR Kobierzyce - Zagłębie Lubin (22.03), Korona Handball Kielce - Eurobud JKS Jarosław (przełożony)

* Start Elbląg - Perła Lublin 23:32 (13:16)
START: Hypka, Pająk, Żarnoch - Kopańska 6, Stapurewicz 5, Wołoszyk 4, Cygan 4, Szczepanik 2, Dworniczuk 2, Kozak, Peplińska, Tarczyluk, Owczarek, Kostuch, Choromańska, Głębocka; kary: 6 min
Najwięcej dla Perły: Roszak 7, Achruk 5; kary: 6 min