GKS, czyli punkt po punkcie. Kolejny remis III-ligowca z Wikielca

2022-03-19 15:49:30(ost. akt: 2022-03-20 09:06:43)

Walczący o utrzymanie w III lidze GKS Wikielec zremisował dzisiaj (sobota 19 marca) na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki, dzięki czemu — przynajmniej na chwilę — wydostał się ze strefy spadkowej.
Sokół Aleksandrów Łódzki — GKS Wikielec 1:1 (1:0)

1:0 — Góral (37), 1:1 — Jankowski (50 karny)

GKS: Wąsowski — Korzeniewski, Otręba, Rytelewski, Grzybowski, M. Jajkowski, Kentaro (61 Rosoliński), Jankowski, Szypulski, Kujawa (80 Rykaczewski), Visnakovs,

SOKÓŁ: Kowalski — Wojciechowski, Bartosiński, Król, Lis, Kobiera, Pawlak (63 Jończyk), Kania, Golański, Góral, Maćczak,

Przed tym meczem drużyna trenera Piotra Zajączkowskiego znajdowała się pod kreską — była na 16 miejscu, które oznacza spadek. Po dzisiejszym remisie Gieksa przesunęła się na "bezpieczne" 14 miejsce, jednak pamiętać trzeba, że dwie będące niżej w tabeli drużyny (Mamry Giżycko i Pelikan Łowicz) jeszcze nie rozegrały swoich spotkań w 22. kolejce (Znicz Biała Piska, kolejny zespół z woj. warmińsko-mazurskiego zagrożony spadkiem z III ligi, przegrał w piątek na wyjeździe z Bronią Radom).

Sokół to także drużyna zagrożona degradacją, zespół z Aleksandrowa Łódzkiego zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Ekipa z Wikielca grała więc w sobotę z bezpośrednim rywalem w walce o ligowy byt. Takie mecze trzeba wygrywać, aby (po pierwsze) po prostu punktować, a po drugie: pozbywać zdobyczy przeciwników, którzy mają ten sam cel. GKS, chcąc odepchnąć się od ligowego dołu, powinien dzisiaj pokonać gospodarzy. Nie z tego jednak, zespół z Wikielca zaliczył drugi remis z rzędu (tydzień temu było 0:0 z Ursusem Warszawa), a remisami ligę będzie bardzo ciężko uratować.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Sokoła. W 37. minucie Michał Góral otrzymał podanie spod linii końcowej, wyprzedził pilnujących go obrońców i z najbliższej odległości pokonał Jakuba Wąsowskiego.

Pięć minut po zmianie stron w pole karne wbiegł lewoskrzydłowy GKS-u, Michał Jankowski. Obrońca Sokoła sfaulował go już w miejscu, które oznaczało rzut karny. Do strzału z 11 metra podszedł sam poszkodowany, który umieścił piłkę w siatce.

Po tym golu drużyna z gminy Iława dalej atakowała bramkę gospodarzy, chcąc przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nic z tych ataków nie wyszło, mecz zakończył się remisem.

W 23 kolejce GKS gra na swoim terenie z KS Kutno, do meczu dojdzie w piątek 25 marca o godzinie 18.00. Liczymy w końcu na przełamanie zespołu z Wikielca, który w przerwie zimowej sprowadził bardzo doświadczonych napastników: byłego reprezentanta Łotwy Eduardsa Visnakovsa czy mającego za sobą grę w I lidze Rafała Kujawę. Póki co, żaden z nich nie wpisał się na listę strzelców w dotychczasowych meczach o stawkę.