Czołowe zderzenie samochodów. Poważnie ranny 21-latek

2022-03-17 12:03:06(ost. akt: 2022-03-17 12:17:24)

Autor zdjęcia: dh Ewelina Długińska

W środę 16 marca kilkanaście minut przed godziną dziewiętnastą doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych w okolicy miejscowości Zybułtowo – gm. Grunwald.
Na drodze wojewódzkiej nr 537 z niewyjaśnionych przyczyn osobowy opel, którym podróżował 21-letni mężczyzna, uderzył czołowo w jadące z przeciwka bmw, którym podróżowały trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta.

Do akcji ratowniczej z ostródzkiej JRG wyjechał samochód ratowniczo-gaśniczy, a także samochody ratowniczo-gaśnicze z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gierzwałdu, Frygnowa i Zybułtowa. Strażacy na miejscu wypadku zastali poważnie rozbite samochody. Kierowca opla z poważnymi obrażeniami był uwięziony w pojeździe. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego i ewakuowali go z pojazdu. Ratownicy medyczni ocenili jego obrażania jako zagrażające życiu. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 21-letniego mężczyznę do szpitala.

Osoby podróżujące bmw samodzielnie opuściły pojazd. Mężczyźni odnieśli powierzchowne obrażenia, nie wymagali hospitalizacji. Kobieta po przebadaniu przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Strażacy ponadto zabezpieczyli operację lądowania i startu śmigłowca HEMS oraz rozbite samochody pod względem pożarowym. Droga wojewódzka w obrębie wypadku była zablokowana ponad godzinę.
Opr. st. kpt. Grzegorz Różański


Źródło: Gazeta Olsztyńska