Niebezpieczny weekend na drogach w Olsztynie

2022-03-14 13:36:31(ost. akt: 2022-03-14 14:35:09)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Miniony weekend na drogach nie należał do najspokojniejszych – policja była wzywana do 16 kolizji. Jedna osoba znalazła się w szpitalu.
W piątek (11 marca) policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi, który nie zastosował się do znaku nakazującego jazdę na wprost. Policjanci wylegitymowali 29-latka i okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, ponieważ nie miał do tego uprawnień. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych na drodze serwisowej w pobliżu DK 16 doszło do potrącenia pieszego. 43-letni kierowca osobowego suzuki najechał na 54-latka, który szedł niewłaściwą stroną jezdni. Potrącony nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Pieszy z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego wypadku drogowego.

Natomiast w niedzielę (13 marca) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali kierowcę dodga, który jechał z prędkością 122 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h! 43-latek stracił  już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł oraz dostał 10 punktów karnych.