Emeryt z Olsztyna odpowie za zabójstwo. Grozi mu dożywocie [VIDEO]

2022-03-14 09:50:50(ost. akt: 2022-03-14 09:59:24)
72-latek jest podejrzany o zabójstwo 67-latka

72-latek jest podejrzany o zabójstwo 67-latka

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 72-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty zabójstwa 67-latka. Obecnie podejrzany siedzi w areszcie, grozi mu dożywocie.
W środę (9 marca) w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna zostało znalezione ciało mężczyzny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady.

Od samego początku podejrzewano, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjanci szybko wpadli na trop podejrzanego, którego zatrzymali kilkanaście godzin później na terenie powiatu ełckiego.

Okazał się nim 72-letni właściciel mieszkania, w którym znaleziono ciało mężczyzny.


72-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć swojego zachowania.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. W piątek (11.03.2022r.) sąd zastosował wobec 72-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.