Prezydent Olsztyna chce sprzedać działkę stowarzyszeniu "Strzał w 10". Znamy kwotę

2022-03-11 19:17:12(ost. akt: 2022-03-11 16:27:27)
Prezydent wydał zgodę na sprzedaż działki w trybie bezprzetargowym

Prezydent wydał zgodę na sprzedaż działki w trybie bezprzetargowym

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie "Strzał w 10"

Wydaje się, że to koniec długiego sportu działaczy stowarzyszenia "Strzał w 10" z prezydentem Piotrem Grzymowiczem. Po wielu pismach, petycjach i proteście miasto postanowiło pozbyć się działki w trybie bezprzetargowym. Jak poinformował ratusz: "Powodem odwołania przetargu jest ważny interes społeczny".
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Strzał w 10" dostało odpowiedź od Piotra Grzymowicza. Narracja prezydenta, który początkowo chciał organizować przetarg znacząco się zmieniła. Okazuje się, że stowarzyszenie prowadzące szkołę integracyjną w Łupstychu może kupić działkę za 570 tys. zł netto. Jest to cena rynkowa, która miała być punktem wyjścia w przetargu.

Proponuję rozważenie przez Stowarzyszenie możliwości nabycia przedmiotowej nieruchomości w trybie bezprzetargowym, za cenę ustaloną do przetargu, tj. 570 000,00 zł. Sprzedaż nieruchomości zostanie opodatkowana podatkiem VAT w stawce 23 proc. — napisał prezydent Piotr Grzymowicz.

Co dalej?


Oczywiście Stowarzyszenie nie ma tylu pieniędzy. Podana kwota podlega jeszcze opodatkowaniu, więc finalnie cena za działkę to 701 100,00 brutto.

— To dobra wiadomość. W tej chwili nie mamy tyle pieniędzy, ale z pewnością uzbieramy wymaganą kwotę — mówi Ewa Kowerzanow, dyrektorka szkoły i prezes stowarzyszenia — Potrzebujemy około trzech lat żeby uzbierać tyle pieniędzy. Chcemy teraz spotkać się z prezydentem, przedstawić mu plany zabudowy działki i zaproponować nasze rozwiązania. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem — podsumowuje Ewa Kowerzanow.

Jeśli rozmowy na linii stowarzyszenie-prezydent pójdą zgodnie z planem, to zgodę na sprzedaż gruntu w trybie bezprzetargowym będzie musiała wydać Rada Miasta.

Do tematu wrócimy

Karol Grosz