Mieszkaniec Olsztyna nie przejmował się brakiem prawa jazdy. Teraz może iść do więzienia

2022-03-10 12:31:44(ost. akt: 2022-03-10 15:26:37)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Policyjni wywiadowcy z Olsztyna zatrzymali kierowcę osobowego peugeota, który wsiał za kierowcę mimo cofniętych uprawnień. Okazuje się, że to nie pierwszy jego wybryk tego rodzaju. Teraz może trafić do więzienia.
W środę (09.03.2022r.) olsztyńscy wywiadowcy zauważyli na jednej z ulic w mieście osobowego peugeota, za którego kierownicą siedział znany im z wcześniejszych interwencji mężczyzna, którego podejrzewali, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy – mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta. Ponadto okazało się, że 67-latek w przeszłości również wybrał się w podróż, mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami i próbował uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo.

Mężczyzna został doprowadzony do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie usłyszał zarzut naruszenia art. 180a kodeksu karnego. Jest to przestępstwo, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KMP Olsztyn