Imponujący początek sezonu oleckich karateków

2022-03-10 09:00:00(ost. akt: 2022-03-10 09:20:52)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W sobotę 5 marca w Zambrowie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, w którym wzięło udział 350 zawodników z 25 klubów. Olecki klub pewnie sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej, dzięki świetnym wynikom indywidualnym całej ekipy.
Rywalizacja była podzielona na dwie grupy – początkujących (ze stażem treningowym poniżej 3 lat) i zaawansowanych.

Wśród początkujących najlepiej spisała się Wiktoria Bielska, która wywalczyła dwa złote medale w kategorii kata kadetek i kumite kadetek do 35 kg. Dwa medale zdobyła również Lena Randzio – złoto w kumite młodziczek i brąz w kata młodziczek.
Na najwyższym stopniu podium w grupie początkujących stanęli także: Filip Nowel w kategorii kumite juniorów młodszych do 65 kg, Hanna Wasilewska w kategorii dziewcząt 8-9 lat powyżej 35 kg i Aleksandra Rutkowska w kategorii kumite dziewcząt 8-9 lat do 25 kg. Ostatnia z wymienionych kategorii została całkowicie zdominowana przez olecczanki, które po wyeliminowaniu przeciwniczek, walki w strefie medalowej rozegrały między sobą. Na drugim stopniu podium stanęła Amelia Janiszewska, a na trzecim Julita Barszczewska i Gabriela Truchan.

Srebrne medale wywalczyli: Oliwer Truchan (kumite kadetów do 40 kg), Szymon Stawski (kumite chłopców 8-9 lat do 35 kg), Szymon Krygier (kumite seniorów do 90 kg). Trzecie miejsce w kategorii kumite kadetek powyżej 50 kg zdobyła Monika Jastrzębska.

Obrazek w tresci

Po południu rywalizację rozpoczęli zawodnicy zaawansowani, z długim stażem treningowym i licznymi osiągnięciami. Tu olecczanie spisali się jeszcze lepiej. Dwa medale wywalczyła Kinga Kuklińska, która sięgnęła po złoto w kata seniorek i srebro w kumite seniorek open.

Złoto w kumite seniorek open zdobyła Andżelika Dobrzyń. Dwa złote medale wywalczył Władysław Domelewski – w kata młodzików i w kumite młodzików do 40 kg. Konrad Dobrzyń zwyciężył w kumite juniorów młodszych do 50 kg i dorzucił do tego srebro w kata. Podobnie po dwa medale wywalczyli: Damian Szargiej – złoto w kumite seniorów do 80 kg i brąz w kata seniorów, Julia Hołownia – złoto w kata kadetek i srebro w kumite kadetek do 40 kg, Agnieszka Słowińska – złoto w kumite kadetek do 40 kg i srebro w kata kadetek.

Na pierwszym miejscu stanęli również: Maja Dziubińska (kumite młodziczek powyżej 50 kg), Lena Pskowska (kumite młodziczek do 50 kg), Olaf Tarasiuk (kata kadetów). Dwa srebra wywalczyli: Piotr Gibowicz (kumite i kata juniorów), Piotr Gaworski (kumite i kata seniorów). Na drugim stopniu podium stanął również Igor Góralczyk w kata kadetów, a brązowe krązki w swoich kategoriach zdobyli Klaudia Janiszewska i Paweł Jasiukiewicz.

Łącznie olecka drużyna wywalczyła aż 37 medali: 14 w kategorii początkujących i 23 w kategorii zaawansowanych, w tym: 17 złotych, 13 srebrnych i 7 brązowych. Ten świetny wynik sprawił, że OSSWKK została liderem klasyfikacji drużynowej całego turnieju.

Pierwszy w tym sezonie turniej pokazał, że moi zawodnicy są na bardzo dobrym poziomie. W świetnym stylu sięgali po medale. Wygrywali po 3-4 walki, niejednokrotnie kończąc je przed czasem. Cieszy mnie ten wynik. Pokazuje, że za najbardziej doświadczonymi zawodnikami idzie silna grupa młodych adeptów karate. Przed nami intensywny sezon. W najbliższym czasie wystartujemy w turnieju w Węgorzewie, a następnie w Mistrzostwach Polski Wschodniej w Bartoszycach. W tym roku planujemy wystartować aż w 17 turniejach, co wymusza konieczność pewnych modyfikacji w przygotowaniach i zmiany obciążeń. Mam nadzieję, że uda nam się trafić z formą na wszystkie najważniejsze turniejemówi sensei Wojciech Rejterada.