Delegacja w Iławie? Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić

2022-03-08 19:31:18(ost. akt: 2022-03-08 19:33:09)   Artykuł sponsorowany
Iława znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. To miasto z bogatą historią, która sięga 1305 roku. W mieście znajduje się wiele ciekawych miejsc architektonicznych, a także przyrodniczych. Mimo tego, że jest to stosunkowo niewielka miejscowość (około 33000 mieszkańców), spokojnie można zagospodarować nawet cały dzień na poznanie kultury Iławy. Będąc w delegacji, warto poświęcić wolny czas i udać się na wycieczkę po mieście.
Odpowiednie miejsce na delegację to podstawa
Delegacja umożliwia pracownikowi zdobycie nowych kontaktów biznesowych, to świetna okazja do finalizacji umów, a także możliwość zwiększenia kwalifikacji pracownika. Jednak by skutecznie spełniły swoją rolę warto, wybrać takie miejsce, które oprócz obowiązków, może stać się wyjątkową atrakcją. Oprócz prawidłowej organizacji delegacji, warto także dowiedzieć się, jak rozliczyć wyjazd po godzinach pracy. Wszystkie niezbędne informację można znaleźć na stronie: https://www.mojabochnia.pl/?p=190580. Dlaczego Iława będzie doskonały miejsce, w którym warto zorganizować delegację?

Ratusz miejski w Iławie
Ratusz został wybudowany w neobarokowym stylu. Wzniesiony w latach 1910–1912. Podczas wojny budynek został zniszczony, jednak niedługo potem został odbudowany i mieściła się w nim hala miejska. Wewnątrz ratusza można odnaleźć pomocną miejską Informację Turystyczną, dzięki której dowiesz się, gdzie szukać ciekawych miejsc Iławy. Zaraz za ratuszem można obejrzeć dawny budynek hali miejskiej (1916–1922), która obecnie pełni funkcję kinoteatru „Pasja”.

Dworzec Kolejowy Iława Główna
Jeżeli na delegację przyjeżdża się pociągiem, warto rozpocząć zwiedzanie od zabytkowego budynku dworca kolejowego Iława Główna. Budowla została wzniesiona w 1905 roku z charakterystycznej czerwonej cegły. Warto wiedzieć, że przed okresem wojennym, ów budynek uważany był za najpiękniejszy dworzec na Warmii i Mazurach. Prócz ciekawej fasady, trzeba także zwrócić uwagę na hol dworca, gdzie znajdą się freski przedstawiające osiem herbów miasta. Kolejną atrakcją jest zabytkowa lokomotywa stojąca na placu prze dworcem.

Obrazek w tresci

Cerkiew św. Jana Teologa w Iławie
Budynek został wzniesiony w 1899 roku, chociaż z pozoru wygląda jakby był zbudowany w czasach współczesnych. Warto wiedzieć, że dopiero od 1992 roku pełni on funkcję cerkwi greckokatolickiej. Na początku był to budynek gazowni miejskiej, który w 1987 roku przekształcono na warsztat oraz garaż, a także zajezdnię autobusową. Warto zobaczyć barwne ikony, które bogato zdobią wnętrze budynku. Ponadto cerkiew położona jest w malowniczej okolicy, niedaleko promenad nad rzeką Iławką.

Kościół Przemienienia Pańskiego w Iławie
To najstarszy budynek miasta, zwany także „Czerwonym Kościołem”. Budynek został wzniesiony na początku powstania Iławy – 1317 do 1325 roku. Charakteryzuje się gotycką architekturą, natomiast wieża dobudowana w 1550 roku, została zaprojektowana w stylu renesansowym. Na bocznych ścianach kościoła można zauważyć mury obronne z przełomu XIV i XV wieku. Natomiast za nimi znajdują się pozostałości fosy. Wewnątrz kościoła trzeba zwrócić uwagę na ołtarz główny stworzony w 1741 roku – styk rokoko. Na szczycie ołtarza znajduje się przepiękny hebrajki napis „Jahwe”. Natomiast w pobliżu ołtarza znajduje się nietypowy krzyż. Nogi Chrystusa nie są skrzyżowane, co jest raczej niespotykane wśród symboli religijnych. Kościół otoczony został trzema zabytkami. Okazałą neogotycką plebanią (1902–1903), dąb upamiętniający zwycięstwo Prusów na wojnie z Francją (zasadzony w 1871 r.) oraz stara plebania z XVII wieku – najstarszy niesakralny zabytek Iławy.

Wyspa Wielka Żuława
Na jeziorze Jeziorak znajduje się aż 16 wysp. Jedną z nich jest Wyspa Wielka Żuława – największa wyspa śródlądowa w Polsce o powierzchni 82,4 ha. Do wyspy można dopłynąć promem pływającym na żądanie lub łodzią motorową. Znajdują się tutaj domki letniskowe, które zamieszkiwane są w okresie letnim. Klimat domków ma oddawać charakter PRL-u, co jest dodatkową atrakcją dla wielu osób. Warto wybrać się w to urokliwie miejsce, które będzie zbawieniem od ulicznego zgiełku miasta. Nie odnajdzie się tutaj samochodów ani sklepów. Tylko śpiew ptaków oraz bliski kontakt z naturą. Dobry sposób na ukojenie nerwów i zrelaksowanie się.

Możliwość delegacji online
Iława jest miasto urokliwym, bogatym w zabytki architektoniczne. To spokojne miasto o niewielkim zaludnieniu będzie doskonałym miejscem na delegację. To nie tylko sposób na efektywne wspieranie rozwoju pracowników, ale także pozwolenie im na chwilę wytchnienia i relaksu. Delegacja w formie online (https://inewi.pl/Funkcje/Delegacje-Online) to nowoczesny system, którego celem jest zarządzanie, wprowadzanie oraz ustalanie delegacji dla pracowników różnych branż. To właśnie w tym miejscu można ustalić termin oraz wyznaczyć konkretne miasto.