Do wyboru, do koloru!
2022-03-08 09:35:25(ost. akt: 2022-03-08 09:50:53)
Ciemne kolory robią wrażenie — specjaliści twierdzą, że kuchnia będzie wyglądała zjawiskowo. A drugiej strony… Może by tak raz kuchnia z różowymi meblami? Jak wprowadzić kolor różowy do kuchni i z czym go łączyć? Czy to się w ogóle może udać…?
Czy meble kuchenne w bardzo ciemnych kolorach to dobry pomysł aranżacyjny? Zdecydowanie tak. Kto szuka czegoś wyjątkowego, mocne barwy na czele z czernią, nie mniej zjawiskowym bazaltem czy szarościami w bardzo ciemnych tonacjach będą niezawodne. Z czym je połączyć, aby kuchnia wyglądała zjawiskowo? Dzięki dekorom drewna będzie piękna stylowa, a rysunek kamienia podkreśli luksusowy charakter mebli.
Z kolei kuchnia z meblami w różowym kolorze zachwyca lekkim, świeżym wizerunkiem i „od progu” budzi pozytywne emocje. Lubisz ten kolor, ale masz jeszcze wątpliwości, czy zabudowa meblowa w nieoczywistym dla tego wnętrza wybarwieniu to dobry pomysł? Połączenie z prostym designem mebli sprawi, że nie można jej odmówić nie tylko szyku i efektowności, ale i klasy.
Raz na ciemno…
Kuchnia z meblami w ciemnych kolorach wydaje się bardziej elegancka. To zaleta mocnych, intensywnych barw, dzięki którym zabudowa nie tylko nabiera wyrazistego charakteru, ale prezentuje się szykownie i prestiżowo.— Estetyka kuchni odchodzi od bieli na rzecz bardziej zdecydowanych dekorów i mocno nasyconych barw. Czerń jest intensywna i ekspresyjna, dlatego robi szczególne wrażenie i przyciąga uwagę, podobnie jak równie reprezentacyjny grafit, bazalt czy ciemne szarości. To idealne wybór kolorystyczny, jeżeli chcemy, aby zabudowa meblowa wyróżniała się i wykraczała poza najczęściej powielane schematy — potwierdza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa.
Mocne, nasycone barwy są atrakcyjne wizualnie, dlatego warto docenić ich potencjał aranżacyjny. Na ich korzyść przemawiają nie tylko aktualne trendy wzornicze, które preferują ciemne tonacje, ale wyjątkowo dekoracyjny charakter i spektakularny efekt, jak możemy uzyskać we wnętrzu.
Czerń, grafit, bazalt, granat lub szary metalik, który dołączył do grona modnych wybarwień, efektownie prezentują się w wersji total look, ale mogą stanowić również bazę do wielu ciekawych wzorniczo aranżacji. Z czym zestawić ciemną kolorystykę, aby stworzyć wysmakowane estetycznie stylizacje? Idealnie komponuje się z drewnem — mocne barwy dodają wyrazistości, a dekory drewna ocieplają wnętrze i wprowadzają do niego przyjazny klimat.
— Kuchnia z meblami w ciemnych kolorach w połączeniu z drewnem będzie wyglądać pięknie i stylowo — podpowiada projektantka. — Atutem jest również niezwykła różnorodność wzornicza dekorów drewna. W towarzystwie jednobarwnych frontów w mocnych tonacjach dobrze prezentuje się szeroka gama odcieni i rysunku drewna. Dzięki temu można łatwo dopasować wygląd zabudowy meblowej do każdej estetyki i różnego rodzaju stylów wnętrzarskich.
Zabudowie meblowej w ciemnych kolorach sprzyjają również kamienie szlachetne. Ich siła tkwi w niepowtarzalnym pięknie, dlatego urządzając gustowne wnętrza z klasą bardzo chętnie wybieramy ten naturalny materiał, albo nowoczesne dekory naśladujące jego niezwykłą urodę. Kamień doda mocnym barwom eleganckiego sznytu. Dzięki jego powściągliwej elegancji wnętrze zachwyca i wydaje się bardziej luksusowe. Podobnie, jak w przypadku dekorów drewna, do wyboru mamy całe spectrum wzorów o różnym natężeniu zdobniczym — od subtelnych, z delikatnie zarysowanym rysunkiem po bardzo wyraziste, wręcz spektakularne kompozycje z bogatym użyłowaniem i mocno zarysowaną strukturą. Od surowych, chłodnych tonacji w odcieniach czerni, grafitu i szarości, po ciepłe kremy i beże ze słonecznymi refleksami, które nie tylko ozdobią, ale dodatkowo ocieplą wizerunek kuchennego wnętrza. Dekory kamienne warto zastosować nie tylko na blacie roboczym czy wyspie kuchennej, ale również na ścianie pomiędzy górną i dolną zabudową szafkową. Płynne połączenie tworzy spójną harmonijnie kompozycje, potęgując wrażenie stylistycznego ładu.
Otwarte przestrzenie kuchenne sprawiły, że z większą starannością podchodzimy do wyboru formy i wyglądu mebli. Kuchnia nie jest już wyłącznie przestrzenią o charakterze roboczym, ale bardzo często to ona nadaje ton wnętrzu i kształtuje jego architekturę. Połączona z salonem przejęła, wzorowany na nim bardziej elegancki i reprezentacyjny styl. W kształtowaniu takiego wizerunku niezawodne będą meble z frontami w ciemnych kolorach. Efekt ten możemy wzmocnić dzięki wkomponowanym w szafki z pełnymi frontami witrynom szklanym, wzorowanym na zabudowie salonowej. Stanowią doskonałe tło do ekspozycji kolekcji porcelany, ozdobnych naczyń czy drogocennych bibelotów, które nie muszą kojarzyć się wyłącznie z pracą w kuchni. Atrakcyjne w kształcie uchwyty czy błyszczące elementy w kolorze złota, to mocne akcenty, które będą przyciągały wzrok i sprawią, że zabudowa meblowa będzie niestandardowa i nabierze spersonalizowanego charakteru.
Raz na różowo!
Kuchnia z zabudową meblową w różowym kolorze nie tylko przyciąga wzrok, ale może być urządzona ze smakiem i wyczuciem stylu. Nowoczesna architektura wnętrz polubiła ten piękny kolor, udowadniając z sukcesem, że róż nie jest zarezerwowany wyłącznie do romantycznej sypialni, damskiej łazienki czy pokoju dziecięcego. To wymarzony kolor do kuchni, który doskonale komponuje się ze stylem retro, ale i bardziej klasycznymi a nawet modernistycznymi kreacjami.Przesyt kuchniami nasyconymi bielą i szarością, sprawił, że zachwyciliśmy się walorami estetycznymi ciemnych wybarwień, które cieszą się coraz większą popularnością w urządzaniu kuchni. Coraz przychylniej patrzymy również na subtelne pastele, znajdujące się na przeciwległym biegunie gamy kolorystycznej. Miejsce w kuchni znalazły różnorodne tonacje różu: od bardzo delikatnych, przez przygaszone w odcieniu pudrowym, aż po intensywne, przywodzące na myśl truskawkowy sorbet. Skąd pewność, że nie będzie to tylko chwilowe „zauroczenie”, a kuchnia oprócz tego, że będzie wyróżniać się efektownym kolorem, zachowa stylistyczną świeżość i szybko nam się nie opatrzy?
— Róż to kolor pełen radości i optymizmu, który ma ogromny potencjał dekoracyjny i dobrze prezentuje się na frontach mebli kuchennych — mówi projektantka, zachęcając do odważnych wyborów podczas urządzania kuchni. — Ten kolor daje dużo możliwości, a efekt może zaskoczyć największych sceptyków, ponieważ będzie daleki od cukierkowej słodyczy, która budzi największe obawy. Możemy wykreować przyjemne dla oka wnętrze z zabudową meblową, która będzie odporna na przemijające trendy, zachowa styl i ponadczasowy urok.
Fronty meblowe w różowym kolorze są bardzo dekoracyjnym elementem, dlatego warto o wyczucie i umiar podczas urządzania kuchni. Dobrze jest zrównoważyć kolor prostą formą mebli i harmonijne skomponować z dekorami towarzyszącymi. To podstawa aranżacji gustownego wnętrza, które nie będzie wydawało się „przesłodzone” i przyprawiało o kolorowy zawrót głowy. Tonujący charakter będzie miało również matowe wybarwienie frontów, dlatego jeżeli zależy nam na bardziej klasycznym charakterze zabudowy, lepiej wybrać tę modną opcję zamiast wysokiego połysku.
Jak wprowadzić kolor różowy do kuchni? Można pozostać przy jednolitej zabudowie lub skomponować go z innymi dekorami. Najbezpieczniejszym połączeniem będą różne dekory drewna. Subtelnie podkreślą piękno koloru, przy okazji zrównoważą kompozycję i dodadzą aranżacji ciepła oraz naturalnego uroku.
Róż na frontach mebli dobrze współgra z bardziej klasycznymi kolorami: szarością i bielą. W takiej oprawie wygląda równie ciekawie, a zabudowa meblowa nabierze bardziej uniwersalnego charakteru. Dobrym tłem dla różu, zwłaszcza gdy chcemy wykreować eleganckie wnętrze z klasą, będą wysmakowane dekory naturalnych kamieni szlachetnych.
Róż to idealny wybór do pełnych blichtru kuchni w styl glamour. Atrakcyjność takiej zabudowy można podkreślić wzbogacającymi wizualnie dodatkami w kolorze złota, które nie tylko wyjątkowo dobrze komponuje się z tym kolorem, ale wprowadzi do różowej kuchni powiew luksusu i wyrafinowania.
Przy tak wyrazistych meblach, warto stonować wnętrze neutralnym kolorem ścian — delikatną bielą czy jasnym odcieniem szarości. Zasada ta dotyczy również pozostałych elementów wyposażenia: blatów kuchennych, dekorów na ścianie pomiędzy szafkami czy eksponowanych ozdób.
Oprac. mmb
Oprac. mmb
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez