Brayan z Ostródy uratował dziadka. Strażacy mu podziękowali

2022-03-07 17:13:57(ost. akt: 2022-03-07 17:16:58)
Brayankowi podziękował  Komendant KP PSP w Ostródzie st. bryg. Tomasze Ostrowski

Brayankowi podziękował Komendant KP PSP w Ostródzie st. bryg. Tomasze Ostrowski

Brayan ma zaledwie 6 lat, a już zyskał przydomek "mały bohater". Uratował swojego dziadka, który stracił przytomność w łazience.
W poniedziałek 7 marca w ostródzkiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się wyjątkowe spotkanie. Do siedziby komendy w towarzystwie mamy, cioci i siostry przybył 6-letni Brayan z Morąga na spotkanie z st. bryg.
Tomaszem Ostrowskim ostródzkim Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy chcieli w ten sposób podziękować chłopcu za niezwykle dzielne zachowanie.

— Brayan 28 lutego wykazał się godną naśladowania, bohaterską postawą — mówi st. kpt. Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. — Tego dnia wieczorem był pod opieką dziadka. Mężczyzna chwilę po kąpieli stracił przytomność w łazience. Brayanek spostrzegł leżącego na podłodze dziadka.

Otworzył drzwi na klatkę schodową i wzywał pomocy, głośno krzycząc. Usłyszała to sąsiadka, która wezwała służby ratunkowe.

Okazało się, że w łazience ulatniał się tlenek węgla, co potwierdzili strażacy z JRG Morąg, którzy przybyli na wezwanie. Dzięki postawie małego bohatera mężczyźnie w porę udzielono pomocy. Cały i zdrowy drugiego dnia wrócił ze szpitala do domu. Komendant na spotkaniu wręczył Brayanowi pamiątkowy dyplom i strażacką maskotkę "Żarka" oraz inne upominki. „Mały bohater” z wielką ochotą skorzystał z okazji i zwiedził ostródzką salę edukacyjną „Ognik”, a także obejrzał samochody pożarnicze.

bcl