Wojna na Ukrainie trwa już 10 dób, prezydent Zelenski wygłosił orędzie do narodu.

2022-03-05 11:55:55(ost. akt: 2022-03-05 12:15:56)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zieliński w czwartek odwiedził żołnierzy na linii frontu w Donbasie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zieliński w czwartek odwiedził żołnierzy na linii frontu w Donbasie

Autor zdjęcia: https://www.mil.gov.ua/n

Prezydent Zelenski poinformował, że w nocy prowadził rozmowy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Jak podkreślił, rozmowy odbywają się codziennie za co jest wdzięczny obu prezydentom.
Sobota to słowo, które na wojnie nic nie znaczy. Codziennie bronimy naszego państwa i ratujemy ludzi. Nie ma już znaczenia dzień tygodnia czy godzina - tak jest dzisiaj i tak będzie aż do zwycięstwa"
powiedział prezydent Ukrainy w swoim najnowszym wystąpieniu opublikowanym na Instagramie i Facebook-u


"Jestem wdzięczny Andrzejowi za jego oddanie. Chodzi o obronę ludzi. Jestem wdzięczny małżonce Andrzeja Agacie. To są szczerzy przyjaciele. Jesteśmy razem z Polską po stronie dobra. Jestem przekonany, że już niedługo powiemy naszym ludziom: Wracajcie z Polski, Rumunii i innych krajów"

- powiedział miedzy innymi prezydent Zelenski.

Większość orędzia prezydenta poświęcona była bieżącej sytuacji-tak w kontaktach międzynarodowych gdzie Ukraina stara się pomoc finansową i materialna jak i wewnątrz kraju. Jak poinformował prezydent, wojskom ukraińskim nadal udaje się powstrzymywać armie Putina, a nawet kontratakować. Prezydent Zelenski poinformował również o utworzeniu korytarzy humanitarnych w dwóch ukraińskich miastach. "Każdy powinien mieć możliwość wyjścia z tych miast" - zaznaczył. Dodał, że "ci, którzy mają możliwość walki, powinni tam zostać".

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3094449 5 mar 2022 23:37

    Patrząc na historię to Ukraińcy (również zanim powstało ich państwo w 1992r) wielokrotnie wybierali Rosję a nie Polskę. A na rozmowy w Mińsku zaprosili Niemców i Francuzów a nie Polaków... Ta wojna być może sporo ich nauczy....

    odpowiedz na ten komentarz