Osoby o wyższych kompetencjach i posługujące się językiem polskim też znajdą dla siebie miejsce

2022-03-04 08:37:03(ost. akt: 2022-03-04 08:42:12)
praca w temperaturze

praca w temperaturze

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dziesiątki tysięcy kobiet znajdzie zatrudnienie w centrach logistycznych do obsługi e-commerce, w szpitalach na stanowiskach pomocniczych, a w ciągu najbliższych paru miesięcy, w ruszającym nowym sezonie w sektorze HoReCa.
Personnel Service: kobiety z Ukrainy mogą znaleźć pracę m.in. w sklepach i przetwórstwie spożywczym
Ukrainki, które przybyły do Polski, uciekając przed agresją rosyjską, mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w przetwórstwie spożywczym, sklepach czy jako pomoc domowa oraz sprzątaczki - wynika z czwartkowej analizy Personnel Service.

Jak przekazał Personnel Service, z danych GUS wynika, że pracodawcy poszukują pracowników m.in. do przemysłu, usług i prostych prac.

"Personnel Service wspólnie z Pracodawcami RP zbiera aktualnie oferty pracy od firm, które mają wolne stanowiska dla kobiet" - wskazano w przesłanej informacji. Jak zaznaczono w analizie, kluczowe w tym kontekście są odpowiednie regulacje pozwalające na szybkie podjęcie przez nie pracy oraz zapewnienie opieki nad dziećmi, które razem z nimi przekroczyły granicę z Polską, uciekając przed rosyjską agresją.

"Ukraińskie kobiety, o ile będą chciały, znajdą pracę w Polsce. Mogą pracować w przetwórstwie spożywczym, w sklepach, jako pomoce domowe czy sprzątaczki" - powiedział cytowany w informacji prasowej założyciel Personnel Service Krzysztof Inglot.

Jego zdaniem w naszym kraju jest również zapotrzebowanie na specjalistów. "Zatem osoby o wyższych kompetencjach i posługujące się językiem polskim też znajdą dla siebie miejsce" - dodał.

Z analizy Personnel Service wynika, że dziesiątki tysięcy kobiet znajdzie zatrudnienie w centrach logistycznych do obsługi e-commerce, w szpitalach na stanowiskach pomocniczych, a w ciągu najbliższych paru miesięcy, w ruszającym nowym sezonie w sektorze HoReCa.

"Pojawią się też oferty pracy przy obsłudze szeroko rozumianego sektora turystycznego" - przekazano. Jak dodano, osoby niewykwalifikowane bądź bez doświadczenia zawodowego mogą również szukać pracy w firmach ochroniarskich i sprzątających, które narzekają na brak rąk od pracy.

"Wywołany wojną w Ukrainie szybki rozwój firm spożywczych, związanych głównie z produkcją konserw oraz produkcji odzieży i środków higieny, tworzy tysiące miejsc pracy, które będą mogły być obsadzone przez osoby z Ukrainy, które przekroczyły granicę z Polską" – wskazał Inglot.

Jak przekazał Personnel Service, firmy, które aktualnie dysponują wolnymi miejscami pracy, w tym szczególnie dla kobiet, mogą zgłaszać się do Pracodawców RP. Organizacja wystosowała apel do zrzeszonych pracodawców o zgłaszanie wakatów.

Personnel Service zajmuje się głównie rekrutacją pracowników z Ukrainy na potrzeby pracodawców w Polsce. (PAP)