Setki mieszkańców Olsztyna protestują przeciw wojnie w Ukrainie [ZDJĘCIA]

2022-03-03 15:43:03(ost. akt: 2022-03-03 19:56:12)
Setki mieszkańców Olsztyna wyszły dziś protestować przeciwko wojnie

Setki mieszkańców Olsztyna wyszły dziś protestować przeciwko wojnie

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Dziś (czwartek 3 marca) przez centrum Olsztyna przeszedł antywojenny marsz. Uczestnicy w ciszy solidaryzowali się z będącymi pod nieustannym ostrzałem mieszkańcami Ukrainy.
Uczestnicy zebrali się o godz. 18 pod fontanną na Starym Mieście. W milczeniu z polskimi, ukraińskimi i europejskimi flagami uczestnicy przemaszerowali na plac Solidarności, gdzie zapalili znicze pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny.

— Chcemy zamanifestować nasz sprzeciw wobec inwazji rosyjskich wojsk na niepodległą Ukrainę — mówi Marta Kamińska, przewodnicząca Komitetu Obrony Demokracji w regionie — Z drugiej strony chcemy również oddać hołd bohaterskim żołnierzom Ukrainy, którzy biorą udział w obronie państwa. Zapalamy znicze również dla wszystkich cywilów, którzy zginęli podczas bombardowań.

Demonstracja odbyła się bez żadnych przemówień. Jak podkreśla Marta Kamińska — Uważamy, że nie jest do dobry czas na przemówienia. Teraz musimy pokazać naszą jedność i solidarność. Wszyscy doskonale wiedzą, że Olsztyn nie zgadza się z polityką Putina. Czas oddać hołd ofiarom.

Karol GroszKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ManiTU #3094528 7 mar 2022 08:07

  Wiem że to może nie na miejscu, ale chciał bym KODowcom przypomnieć że "czas oddać hołd ofiarom" ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości, który tak bronią. Teraz z innej beczki. Na Ukrainie jest wojna i tam dzieje się wielka krzywda przez Putina. Cały nasz kraj pomaga w miarę możliwości, ale to żeby KOD angażował się w jakieś marsze, co one dadzą??. Samymi protestami nic się nie zdziała. No chyba że weźmiecie na te marsze "Kocicę" Opozycji. Może wtedy Putin się jej wystraszy :). Prawdę mówiąc przestańcie protestować bo takie protesty kilku osób nic nie dają, każdy wie co dzieje się na wschodzie i zamiast spacerować sobie z wami, to pomagają ludziom przy granicy i to się najbardziej liczy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Never #3094272 3 mar 2022 21:43

  Joszko co kartofli w kołchozie zabrakło - zabolało? miało zaboleć !

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Dorota #3094259 3 mar 2022 20:54

  Dzięki pani marto. Po marszu z pani inicjatywy od razu poczułem się najedzony, moja rodzina również, a rosjanom w tym czasie w trzech czołgach zeszło powietrze z gąsiennic. Jutro też pójdziecie?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-76) odpowiedz na ten komentarz

 4. Paul Mark . #3094250 3 mar 2022 20:19

  Podziękowania !!! Bohaterska Ukraina broni wolnego świata Europę i Polskę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)