Bez prawa jazdy i po alkoholu. Weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

2022-02-28 19:03:23(ost. akt: 2022-02-28 17:39:35)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci podsumowali weekend na drogach. Najczęściej zatrzymywali kierowców z dwóch powodów - przekroczenia prędkości oraz prowadzenia pojazdu po alkoholu.

Piątek( 25 lutego)


Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobową hondę. Jej powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości przez 42-letniego kierującego o 20 km/h. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kilka godzin później oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który doprowadził do kolizji drogowej. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 24-letni kierujący seatem wyjeżdżając z parkingu, uderzył w osobowego forda. Świadek zaraz po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu, w związku z czym powiadomił służby. Jego przypuszczenia potwierdziło badanie policyjnym alkomatem.

W organizmie 24-latka było ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

Sobota (26 lutego)


Na jednej z ulic w Barczewie policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 32-latka ponad 1,2 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna wybrał się w podróż, mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic zatrzymali do kontroli bmw. Jego kierowca jechał z prędkością 127 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 28-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych. Na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

źródło: KMP w Olsztynie