Prawdziwe oblężenie stacji benzynowych w Olsztynie

2022-02-24 19:44:35(ost. akt: 2022-02-24 19:56:37)
Na stacjach benzynowych w Olsztynie tworzą się ogromne kolejki

Na stacjach benzynowych w Olsztynie tworzą się ogromne kolejki

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mieszkańcy regionu masowo rzucili się na tankowanie paliwa na stacjach benzynowych w mieście. Niemal przed każdą stacją stoi kolejka złożona z minimalnie 15-20 samochodów. Co się dzieje?
Jest to efekt ataku Rosję na Ukrainę. Rynek ropy naftowej bardzo szybko zareagował na duże zmiany na scenie geopolitycznej.

Ropa w dostawach na kwiecień jest wyceniana po 102,19 dolarów za baryłkę, czyli przekroczyła psychiczną barierę stu dolarów. Jest to wzrost o 5,52 proc, więc możemy spodziewać się, że ceny paliwa mimo obniżonej akcyzy znowu pójdą w górę.

Fot. Zbigniew Woźniak

Wśród czekających na stacjach kierowców słychać plotki, że niedługo w Polsce może zabraknąć paliwa. PKN Orlen jednak uspokaja.

— W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw — napisał Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen na Twitterze.

Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand #3093488 25 lut 2022 10:11

    Ludzie podatni na fejki w mediach tworzonych przez ruskich trolli na usługach mordercy kurdupla putina. Widać ,że kurdupel to nieszczęście dla kraju jak u nas

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz

  2. dis #3093442 24 lut 2022 22:52

    Taka sama panika jak z papierem toaletowym... W Polsce, zgodnie z ustawą, są zabezpieczone rezerwy paliw płynnych. No ale janusze wiedzą lepiej i tankują w baniaki jakby nie wiadomo co się miało stać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (71) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)