Będziemy się modlić o pokój na Ukrainie

2022-02-25 15:40:00(ost. akt: 2022-02-25 15:43:03)
Ksiądz biskup Arkadiusz Trochanowski

Ksiądz biskup Arkadiusz Trochanowski

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W sobotę (26 lutego) o godz. 9.00 w greckokatolickiej parafii katedralnej w Olsztynie o pokój na Ukrainie będą się wspólnie modlić arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński i greckokatolicki biskup olsztyńsko-gdański Arkadiusz Trochanowski.
Będzie to wspólna modlitwa duchowieństwa greckokatolickiego i rzymskokatolickiego o pokój na Ukrainie oraz o pokój na całym świecie. — Szczerze pragniemy, by wszystkie te działania, które prowadzą do wojny, zostały powstrzymane — mówi biskup Trochanowski.

— Nasi wierni to w większości Ukraińcy. Stąd bardzo przeżywają to, co się tam dzieje — wyjaśnia biskup Trochanowski. — Są wstrząśnięci działaniami Rosji i bardzo emocjonalnie do tego podchodzą. Nie można się temu dziwić. Jest to naturalna reakcja ludzi, którzy łączą się w bólu z Ukrainą, z rodzinami, które tam pozostały oraz z tymi wszystkimi, którzy mogą ucierpieć na skutek napaści zbrojnej ze strony Rosji.

Na sobotnie nabożeństwo może przyjść każdy. — Zapraszam wszystkich na sobotnią modlitwę — zachęca biskup Trochanowski. — Jest to modlitwa o pokój, która powinna nas jednoczyć. Dlatego ją organizujemy i zapraszamy wszystkich: prawosławnych, protestantów oraz przedstawicieli innych wyznań, aby włączyć się do wspólnej modlitwy. Bo jest to w interesie każdego nas, by prosić Boga o pokój na świecie i o pokój na Ukrainie.

ps

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3093553 25 lut 2022 20:13

    Sprawa jest prosta, sprawa jest taka / że stary dziad to ruska "sabaka"

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-13) odpowiedz na ten komentarz

  2. Obrzydliwy dziad #3093527 25 lut 2022 16:18

    A czy Pan Jozef Gorzynski modlil sie za Serbow gdy ich brutalnie NATO bomardowalo w 1999 godu, alexander kwasniewski vel stoltzman nazywal ich terorystami.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz