Kierowca busa przewoził nielegalne odpady. Wpadł na S7 koło Elbląga

2022-02-22 10:14:01(ost. akt: 2022-02-22 10:31:12)

Autor zdjęcia: KAS

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali busa do kontroli na ekspresowej S7 w okolicy Elbląga. Okazało się, że kierowca przewoził w nim nielegalne odpady.
12 lutego br. funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej, w ramach kontroli SENT, zatrzymali busa na ekspresowej S7 w okolicy Elbląga.

Podczas sprawdzania samochodu okazało się, że w przestrzeni ładunkowej samochodu znajdują się beczki i pojemniki z substancją ropopochodną, używane opony, elementy karoserii, siedzenie od samochodu osobowego.

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Według oświadczenia kierowcy w pojemnikach znajdował się przepracowany olej silnikowy, mieszanina benzyny i oleju napędowego. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu dotyczącego przewożonych towarów.

W wyniku konsultacji z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, ustalono, że istnieje duże prawdopodobieństwo nielegalnego przemieszczania odpadów. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i skierowali do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu, natomiast dokumentację sprawy przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Nielegalne przemieszczanie odpadów podlega karze administracyjnej z ustawy o odpadach i wynosi nie mniej niż 1000 zł i nie może przekroczyć 1 000 000 zł.

źródło: KAS