Pod Ostródą zbudują nowy zakład za ponad 222 mln

2022-02-18 09:00:13(ost. akt: 2022-02-18 09:10:03)
Pierwszy zakład  OSI Food Solutions Poland w Górce ruszył w 2013 roku

Pierwszy zakład OSI Food Solutions Poland w Górce ruszył w 2013 roku

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Spółka OSI Food Solutions Poland wybuduje pod Ostródą Ostródy nowy zakład produkcyjny zajmujący się głównie przetwórstwem mięsa drobiowego. Koszt inwestycji to ponad 222 mln złotych.
O nowej inwestycji poinformowała Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.— Proces produkcyjny będzie wysoce zautomatyzowany i innowacyjny, a infrastruktura towarzysząca ma zapewniać szybkość i precyzję dostarczania do ciągu technologicznego i odprowadzania z niego produktów tak, aby uniknąć przestojów i awarii — informuje WMSSE.

OSI Food Solutions Poland zajmuje się głównie produkcją formowanych kotletów wołowych dla dużych sieci restauracji. Przez kilka lat korzystała z hal produkcyjnych w Morlinach, a w 2013 roku w Górce pod Ostródą Spółka wybudowała nowoczesny zakład przetwórstwa. Inwestycja kosztowała ponad 100 mln złotych.

Park maszynowy i układ produkcji stawiane są za wzór w branży pod kątem jakości i bezpieczeństwa produkcji. Inwestycja zapewniła nowe miejsca pracy oraz szeroki zakres usług firm lokalnych, z których korzysta. Zakład w Górce sprzedaje wyroby do odbiorców z m. in. Polski, Czech, Węgier, Chorwacji, Słowenii, Słowacji. Grupa OSI posiada ponad 65 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 17 krajach Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii. Grupa zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników na całym świecie.

Zakład OSI Food Solutions Poland to kolejna duża inwestycja w gminie Ostróda. — Moją rolą jest pomóc, by ta inwestycja rozpoczęła się jeszcze w tym roku — mówi Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. — Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania całej dokumentacji, żeby inwestycja mogła ruszyć. To będzie nowoczesny zakład, z technologią z XXI wieku. Nowoczesne technologie wymagają wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy pojawią się tu wraz z nowoczesnym zakładem. Dla naszej gminy takie inwestycje oznaczają dalszy rozwój i podatki, które zasilą budżet gminy.

Nowy zakład będzie miał 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Barbara Chadaj-Lamcho

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Never #3092595 18 lut 2022 20:38

    wisi mi to bo robić tam nie pójdę gdyż mam rentę na dekiel...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz