To już tradycja: Enej zagra na tegorocznej Kortowiadzie!

2022-02-15 15:58:42(ost. akt: 2022-02-15 16:21:25)
Enej podczas Kortowiady w 2018 roku

Enej podczas Kortowiady w 2018 roku

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Twórcy hymnu Kortowiady nie mogło zabraknąć na najlepszych juwenaliach w Polsce. Zespół Enej będzie obchodził swoje 20-lecie istnienia wraz ze studentami UWM.
Kapela jest związana z Olsztynem i Kortowiadą od wielu lat. Tysiące osób co roku wyśpiewuje hymn juwenaliów, który w 2007 roku skomponował właśnie Enej. W tym roku więc zespół ma podwójną okazję do świętowania: dwudziestolecie powstania zespołu i piętnastolecie skomponowania hymnu juwenaliów.

Poza Enejem w czasie tegorocznej Kortowiady na scenie głównej na plaży kortowskiej swoje koncerty zagrają Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino i Kwiat Jabłoni. Przed nami jeszcze sporo muzycznych znaków zapytania, bo organizatorzy przewidzieli aż 15 koncertów.

W tym roku organizatorzy Kortowiady przygotowali dla uczestników szereg zmian. Po pierwsze, juwenalia nie odbędą się w maju, jak to zwykle bywało, tylko pierwszego czerwca, czyli w 20-lecie powstania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zmiany dotyczą także scenerii, w której odbywać się będą koncerty. Uwielbiana przez studentów UWM Górka Kortowska, będąca wręcz symbolem Kortowiady, musi chwilowo odetchnąć od imprez, bo właśnie przechodzi gruntowną modernizację. Celem zaplanowanych dla niej zabiegów jest wzmocnienie podłoża, które pozostanie, oczywiście, naturalne. Poza zabezpieczeniem wzniesienia, specjaliści zajmą się także przygotowaniem infrastruktury i zaplecza technicznego, które pozwolą w przyszłości na sprawne i bezpieczne organizowanie wydarzeń na terenie Górki. W oczekiwaniu na zakończenie prac, organizatorzy zabiorą uczestników wydarzenia w miejsce nie mniej urokliwe: na kortowską plażę.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand #3092137 16 lut 2022 18:11

    rodowicz,zenek ,bajer ful plagiat, piękni inaczej narożni itd.....

    odpowiedz na ten komentarz