Dostałeś takiego sms-a? Uważaj, to może być oszustwo

2022-02-15 17:40:08(ost. akt: 2022-02-15 15:43:38)

Autor zdjęcia: pixabay

Mieszkaniec Olsztyna dostał nietypowego sms-a. Wynikało z niego, że na jego konto za pomocą BLIK-a przelano pieniądze. Jedyne co musiał zrobić, to zaakceptować przelew klikając w przesłany link. Po chwili mężczyzna zorientował się, że z jego konta zniknęło kilka tysięcy.
W poniedziałek (14 lutego) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie. 47-letni mieszkaniec Olsztyna miał otrzymać nietypowego sms-a. Z jego treści wynikało, że na konto mężczyzny będzie zasilone za pomocą BLIK-a. Mężczyzna w celu odbioru środków (500 złotych) miał kliknąć w wysłany link. Następnie na podrobionej stronie internetowej podać login i hasło do bankowości internetowej. W tej sposób oszuści podszywający się za przedstawicieli płatności mobilnych zyskali dostęp do oszczędności pokrzywdzonego. Po chwili od transakcji 47-latek zorientował się, że z jego konta zniknęło blisko osiem tysięcy złotych.

Fot. KMP w Olsztynie

Policjanci przypominają, aby po otrzymaniu podejrzanej wiadomości zachować czujność. Nie należy klikać w nieznane linki pochodzące z niesprawdzonych źródeł. Oszuści do przestępczego procederu wykorzystują m.in. szaty graficzne łudząco przypominające realną witrynę banku czy systemu płatności mobilnej. Zanim klikniemy w nieznany link to poświęćmy kilka sekund na zweryfikowanie źródła wiadomości.

źródło: KMP w Olsztynie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3091953 15 lut 2022 18:58

    Ja też padłem ofiarą podobnego oszustwa. Szwagier powiedział, że ma dla mnie niespodziankę, tylko muszę ćwiartkę wypić. Wypiłem, a potem sie obudziłem bez spodni i z obolałym odbytem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3091936 15 lut 2022 18:31

    Stary numer oszustów. Niedawno dostałem kilka takich smsów ale kanciarze nie "zarobili" nic...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz