Mieszkaniec Olsztyna zabił kobietę podczas libacji alkoholowej. Teraz jest w rękach policji [VIDEO]

2022-02-15 11:18:37(ost. akt: 2022-02-15 12:20:58)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 49-latka. Mężczyzna podczas kłótni pchnął mebel, który przewrócił się na 40-letną kobietę. Teraz odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu dożywocie.
W czwartek (10 lutego) rano do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dotarła informacja o śmierci kobiety. Zadysponowani do jednego z mieszkań policjanci potwierdzili otrzymane zgłoszenie. W jednym z pomieszczeń znaleźli ciało 40-latki, a przy nim dwóch kompletnie pijanych mężczyzn. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady.

Od samego początku podejrzewano, że do śmierci kobiety mogły przyczynić się osoby trzecie, dlatego do sprawy zatrzymano 36 i 49-latka. W organizmie pierwszego z nich krążyło ponad 2,5 promila alkoholu, a u drugiego blisko 3 promile alkoholu.

Wyjaśnieniem okoliczności śmierci kobiety zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. Podczas kilkudniowej libacji alkoholowej w jednym z olsztyńskich mieszkań miało dojść do sprzeczki między 40-latką a 49-latkiem, w trakcie której mężczyzna popchnął mebel, który przewrócił się na kobietę. Jak się później okazało, obrażenia te mogły przyczynić się do śmierci 40-latki.49-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Decyzją sądu wobec 49-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CREDIT #3092006 15 lut 2022 23:24

    Czy potrzebujesz szybkiej pożyczki długoterminowej lub krótkoterminowej ze stosunkowo niskim oprocentowaniem, nawet 2%. Oferujemy pożyczkę biznesową, pożyczkę osobistą, pożyczkę mieszkaniową, pożyczkę samochodową, pożyczkę studencką, pożyczkę konsolidacyjną itp. Napisz do nas: creditosantajusta@gmail.com LUB +1 (659) 210-0433 (aplikacja Call/Whats) Finansowanie majsterkowania Finanse wynalazcy Finanse samochodowe Konsolidacja zadłużenia Linia kredytowa Drugi kredyt hipoteczny Finanse biznesu Osobiste finanse Finanse międzynarodowe

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

  2. magda #3091918 15 lut 2022 16:10

    Bramka nr 1: od 5 do 24 lat. Bramka nr 2: 25 lat. Bramka nr 3: dożywocie. Sędzia, prokurator i adwokacina już zakasują rękawy - piękna sprawa która pomimo przyznania się do winy może trwać wiecznie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)